"Policjanci z sąsiedztwa" znowu w akcji. Tym razem ratowali kobietę na dachu

Jakie cechy powinien posiadać policjant? Z jakimi wyzwaniami na co dzień mierzą się funkcjonariusze prewencji? To nurtujące pytania, na które odpowiedzi Telewizja WP chce uzyskać przez pryzmat służby policjantów z nieco mniejszych miejscowości: Sieradza, Nowego Tomyśla i Oleśnicy. Co zaskakujące, dzieje się tam niemal równie dużo, co w miastach wojewódzkich.

Policjanci z Oleśnicy powstrzymali niedoszłą samobójczynię
Policjanci z Oleśnicy powstrzymali niedoszłą samobójczynię
Źródło zdjęć: © Telewizja WP

"Policjanci z sąsiedztwa" to serial dokumentalny przedstawiający z bliska służbę policji z całej Polski. Pokazuje przebieg interwencji przez pryzmat lokalnych problemów i relacji społecznych. Po raz pierwszy na oczach widzów formalna i profesjonalna strona policji zderzy się z nieoczywistymi i nietypowymi sytuacjami spotykanymi w większości polskich miejscowości.

Dokument pokazuje funkcjonariuszy, jakich nie znamy z filmów czy seriali. Mierzących się z drobnymi problemami: kontrolami, lokalnymi sporami, a z drugiej strony również niebezpiecznymi pościgami.

"Policjanci z sąsiedztwa" dobrze znają swoje miasteczka i często interweniują u osób, które są im w jakiś sposób bliskie - nawet u własnych sąsiadów. Program Telewizji WP pokazuje prawdziwą pracę funkcjonariuszy oraz ich emocje, rozterki, problemy nie tylko podczas służby, ale również po jej zakończeniu.

W drugim odcinku programu (emisja w czwartek 31 marca o 21:50 w Telewizji WP) widzowie będą mogli obserwować m.in. policjantów z Sieradza, którzy podczas mrozów, w trosce o zdrowie i bezpieczeństwo najbiedniejszych obywateli, poranną służbę zaczną od patrolu miejsc, gdzie mogą przebywać osoby bezdomne. Tacy ludzie często zamieszkują bowiem opuszczone budynki lub namioty rozstawione w zaroślach. Zainteresowanie jest tu niezwykle cenne, czasem może ustrzec przed wielką tragedią.

W Nowym Tomyślu z Mają i Kubą widzowie wyruszą zaś na interwencję w sprawie rodzinnego konfliktu. Jak zachowają się policjanci podczas najtrudniejszych rozmów, które będą musieli odbyć z dziećmi? To nigdy nie jest łatwe i często prowadzi do dużych emocji.

Po powrocie do Sieradza Żaneta i Andrzej zostaną wezwani na pilną interwencję do mężczyzny, który niespodziewanie dostanie ataku padaczki. Takie trudne wydarzenie na start służby, zawsze powoduje rozbicie. Jak zachować siły na resztę dnia, który nie zamierza zwalniać tempa i kieruje ich na interwencję do schorowanej kobiety, która jest samotna i nawołuje o pomoc z zamkniętego mieszkania? Czy uda się do niej dostać i udzielić pomocy? 

Policjanci wydziału prewencji często docierają jako pierwsi na miejsca zdarzenia i muszą być gotowi na wszystko. Tym razem Dawid i Sławek z Oleśnicy doświadczą silnych emocji podczas brawurowej akcji ratowania kobiety z dachu budynku mieszkalnego. Funkcjonariusz, który powstrzymał niedoszłą samobójczynię, za swoją wzorową postawę został wyróżniony medalem.

Telewizja WP dostępna jest w ramach bezpłatnej telewizji naziemnej na kanale 41, na platformach Canal+ (kanał 73) i Polsat BOX (kanał 104) oraz w sieciach kablowych m.in.: Vectra (114), Netia (29), Orange (35), Multimedia (38), UPC (12/158/116), Inea (28), Toya (25). Można ją oglądać również online przez WP Pilot oraz na stronie głównej Wirtualnej Polski.

Źródło artykułu:Telewizja WP
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (4)