"Polandia": Serial WP.TV nagrodzony w USA!

"Polandia": Serial WP.TV nagrodzony w USA!

29.11.2011 14:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Internetowy serial *"Polandia – there is a country in the middle of Europe" laureatem międzynarodowego konkursu projektów internetowych W3Awards.*

Program Polandia, opowiadający o losach obcokrajowców przebywających w Polsce, emitowany w telewizji internetowej WP.TV oraz oficjalnym portalu promocyjnym RP – poland.gov.pl – został wyróżniony w międzynarodowym konkursie projektów internetowych W3Awards; organizowanym przez International Academy of the Visual Arts z siedzibą w Los Angeles.

Cykl wywiadów wideo realizowany przez zespół Wirtualnej Polski pod oficjalnym patronatem portalu Ministerstwa Spraw Zagranicznych, poland.gov.pl – otrzymał certyfikat „Silver Winner” i srebrną statuetkę W3Awards. Tym samym, to pierwszy serial internetowy z Polski, nagrodzony w międzynarodowym konkursie tej rangi. Projekt składający się jak dotąd z 45 odcinków liczących łącznie ponad 6 godzin, a dostępny za darmo pod adresem polandia.wp.tv, zgłoszony został do konkursu pod hasłem „POLANDIA – there is a country in the middle of Europe”.

Każdy odcinek serialu „Polandia” to luźna wypowiedź obcokrajowca przebywającego w Polsce, który w języku angielskim komentuje różnice kulturowe bądź społeczne, pomiędzy jego rodzinnym krajem, a Polską. Charakterystycznym i wyróżniającym elementem serii jest szczerość w wypowiedzi uczestników, wywołująca często burzliwe dyskusje na forum programu.

Cykl powstaje we współpracy z ośrodkami akademickimi prowadzącymi wymiany międzynarodowe studentów, w tym m.in. Szkołą Główną Handlową, Uniwersytetem Ekonomicznym w Krakowie, Uniwersytetem Warszawskim czy Gdańskim Uniwersytetem Medycznym.

Od momentu uruchomienia serial cieszył się olbrzymią popularnością w Polsce. W ciągu dwóch lat obejrzany został 9 623 112 razy na WP.TV i 1 380 455 na youtube.com, co daje średnio ćwierć miliona (sic!) odtworzeń pojedynczej części.

„Polandia” jest jednym z wielu formatów WP.TV – obok serii Upd@te, Plotkarnia, Pixel, Ślepa Kliszka – nagrywanym w całości w multimedialnym studiu Wirtualnej Polski, w oparciu o wykorzystanie tzw. technologii kluczowania tła obrazu (każdorazowo dynamicznego). Aby obejrzeć wszystkie odcinki serialu pod rząd w standardowej jakości obrazu, użytkownik musi pobrać na dysk swojego komputera ponad gigabajt danych (1.154 GB). Z kolei w jakości HQ – drugie tyle.

Więcej o konkursie:

W3 Awards to organizowany przez International Academy of the Visual Arts z siedzibą w Los Angeles (USA) konkurs o zasięgu światowym kierowany do twórców stron internetowych, aplikacji mobilnych, kampanii reklamowych oraz form wideo dedykowanych emisji online. W skład jury wchodzą managerowie firm z branży mediów, reklamy i marketingu, w tym m.in. Disney, Wired, Yahoo!, HBO, Polo Ralph Lauren, MTV.

Wirtualna Polska jest pierwszym polskim portalem, nagrodzonym w tym prestiżowym przeglądzie.

Wybraliśmy dla Was dwa odcinki nagrodzonego serialu:

Więcej zobaczyć możecie na stronach:

polandia.wp.tv
en.poland.gov.pl/Foreigners,in,and,about,Poland
youtube.com/show/polandia
polandia.bloog.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także