Trwa ładowanie...

Polacy nie mają poczucia humoru? Nie potrafimy śmiać się z samych siebie

W ostatnim odcinku "Saturday Night Live" zobaczyliśmy skecz o parze polskich emigrantów. Akcja rozgrywa się w Nowym Jorku w 1913 roku. Filmik podzielił internautów. Okazuje się, że nie mamy dystansu i nie potrafimy śmiać się z samych siebie.

Polacy nie mają poczucia humoru? Nie potrafimy śmiać się z samych siebieŹródło: kadr z programu
d1pobro
d1pobro

Ewa i Michał Lewandowscy (w tych rolach Kate McKinnon i Louis CK) są biednym małżeństwem z Polski. Ona zgarbiona, a on trzyma w dłoni kapustę. Filmik pełen jest rasistowskich żartów:

- Michael nie chcę, żebyś był smutny przez tych wszystkich Włochów. Oni nawet nie są prawdziwymi białymi ludźmi.

- Ciężko pracuję, by pewnego dnia nasze dzieci kierowały tą fabryką. I wtedy zatrudnimy Włochów, którzy będą pracować do śmierci przy maszynach… to moje marzenie.

- To nie zawsze będzie zajęcie mojej żony. Pracuję bardzo ciężko, żeby oszczędzić pieniądze. Z bożą pomocą zatrudnimy czarnoskórą panią, która będzie to robić za nią - mówili aktorzy.

d1pobro

Muzealny skecz w krótkim czasie stał się niezwykle popularny w sieci. Opinie są podzielone. Jednych śmieszy, innych drażni ze względu na rasistowski, czarny humor i ukazanie Polaków jako nietolerancyjny i zacofany naród. Komicy w trakcie show z trudem powstrzymywali się od śmiechu. Wszystkiemu winien był udawany polski akcent. Zobaczcie wideo:

kadr z programu
Źródło: kadr z programu

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d1pobro
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1pobro