Trwa ładowanie...
17-02-2016 07:36

Po 36 latach Andrzej Fidyk żegna się z TVP

Po 36 latach Andrzej Fidyk żegna się z TVPŹródło: AKPA
d3xh9s4
d3xh9s4

Odejście dziennikarza z TVP związane jest ze zmianami, jakie od jakiegoś czasu zachodzą w publicznej telewizji. Od połowy stycznia dyrektorem kanału jest Jan Pawlicki, choć już za prezesury Juliusza Brauna w stacji pojawiały się głosy, że powinien przestać kierować redakcją dokumentu. Jak sam przyznał, rozstaje się z Telewizją Polską za porozumieniem stron.

- To ona rozstaje się ze mną - powiedział Andrzej Fidyk w rozmowie z press.pl.

Nie wiadomo jeszcze, kto go zastąpi. Pewne jest natomiast, że wprowadzony przez niego do ramówki Jedynki cykl "Oglądaj z Andrzejem Fidykiem", wiosną będzie emitowany w zmienionej formule i pod nowym tytułem "Świat nieprzedstawiony".

d3xh9s4

Publicysta pracę w Telewizji Polskiej rozpoczął na początku lat 80., po wygranym konkursie na kierownika produkcji. W 1982 roku współpracował z redakcją reportażu i dokumentu, dwukrotnie zostawał jej szefem. Przygotowywał również kanał TVP Dokument, jednak telewizja nie zdecydowała się na jego uruchomienie.

Andrzej Fidyk jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej i autorem wielu filmów dokumentalnych, m.in. "Defilada", "Sen Staszka w Teheranie", "Diabeł w Moskwie" (dla BBC). W 2009 roku prezydent Lech Kaczyński nadał mu tytuł profesora w zakresie sztuk filmowych. Z okazji 75. rocznicy pierwszej emisji telewizyjnej w Polsce w 2013 roku, prezydent Bronisław Komorowski wręczył Andrzejowi Fidykowi Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski.

(fot. ONS.pl)
Źródło: (fot. ONS.pl)
d3xh9s4
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3xh9s4