Piotr Kraśko zareagował na słowa Jarosława Kaczyńskiego. Pisze o polskich patriotach

Piotr Kraśko odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego o zlocie "wszystkich sił patriotycznych"
Piotr Kraśko odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego o zlocie "wszystkich sił patriotycznych"
Źródło zdjęć: © Kapif | � by KAPIF.pl

13.11.2023 20:52, aktual.: 13.11.2023 21:56

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Ostatnie przemówienia prezesa PiS przez wielu zostały odebrane jako radykalne i buńczuczne w obliczu wyników wyborów parlamentarnych. Dziennikarz TVN Piotr Kraśko odniósł się do słów Jarosława Kaczyńskiego, wskazując na pierwsze posiedzenie nowego Sejmu jako "zjazd 'wszystkich' sił patriotycznych".

Wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego z 10 i 11 listopada wskazują, że jego partia nie poradziła sobie z porażką w wyborach parlamentarnych i wciąż zamierza podgrzewać antytuskową retorykę. Kaczyński mówił wprost, że "tylko bardzo głupi ludzie mogą wierzyć, że będzie inaczej".

- Gotują nam taką przyszłość, że Polska będzie zatruta, terroryzowana przez mafie śmieciowe - mówił o działaniach opozycji, określając Koalicję Obywatelską "formacją zewnętrzną, w istocie niemiecką". W Sejmie dodał, że Donald Tusk przejmuję władzę tylko dlatego, że w kampanii używał "niemieckiego chamstwa".

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Jeśli musimy tę walkę podjąć, musimy to zrobić bardzo szybko i energicznie, z przekonaniem, że damy radę i zwyciężymy. Każda wielka akcja musi się od czegoś zacząć, musi mieć moment zapalny. Chcemy, by w styczniu odbyła się w Warszawie konferencja wszystkich sił patriotycznych. Ten proces zostanie zatrzymany - mówił Jarosław Kaczyński w Krakowie.

Na te słowa zareagował Piotr Kraśko. Dziennikarz TVN tuż po pierwszym posiedzeniu nowego Sejmu uznał, że to był właśnie "zjazd 'wszystkich' sił patriotycznych".

"Prezes PiS zapowiedział na styczeń zjazd 'wszystkich' sił patriotycznych w Warszawie. Tak się składa, że zjazd 'wszystkich' sił patriotycznych odbył się już dziś o 12:00 w Sejmie. Wszyscy tu mieli prawo tak myśleć. I ten wielki 'zjazd' potrwa tu 4 lata" - napisał Kraśko na Instagramie.

Prowadzący "Fakty" zauważył, że od teraz każda partia może zwoływać konferencje w Sejmie dostępne dla wszystkich, w tym dziennikarzy różnych firm. Posiedzenie z 13 listopada było na tyle wyjątkowe, że nawet Jarosław Kaczyński nie ignorował niesprzyjających PiS-owi mediów i odpowiadał na ich pytania.

Kraśko podkreślił, że przejawem patriotyzmu była rekordowa frekwencja wyborcza. Słowa Jarosława Kaczyńskiego o "wszystkich siłach patriotycznych" można więc odbierać jako lekceważące wobec decyzji wyborców.

"Polscy patrioci stali wiele godzin w kolejkach 15 października, by oddać głos i wybrać tych, którzy są dzisiaj w Sejmie. Lepszego 'zjazdu wszystkich sił patriotycznych' niż w tym miejscu nie będzie" - podsumował dziennikarz TVN.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o "Czasie krwawego księżyca" i prawdziwej historii stojącej za filmem Martina Scorsese, sprawdzamy, czy jest się czego bać w "Zagładzie domu Usherów" i czy leniwiec-morderca ze "Slotherhouse" to taki słodziak, na jakiego wygląda. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (40)
Zobacz także