PublicystykaPiotr Kraśko pozywa tygodnik "W Sieci" za kontrowersyjną okładkę

Piotr Kraśko pozywa tygodnik "W Sieci" za kontrowersyjną okładkę

W ostatnim wydaniu tygodnika "W Sieci" został opublikowany artykuł Marka Pyzy i Marcina Wikło na temat m.in. kulisów przygotowywania materiału dziennikarki "Wiadomości" Karoliny Lewickiej, w którym podsumowała dwa marsze - Komitetu Obrony Demokracji oraz Marszu Wolności i Solidarności. Jak możemy m.in. przeczytać: "Zielone światło na najbardziej agresywną propagandę Lewicka dostaje z wyższego poziomu, nawet Kraśko akceptuje to z automatu. Ten materiał miał tezę od samego początku. Lewicka napisała go niemal w całości, zanim nagrała jakiegokolwiek eksperta. Albo ktoś jej napisał".

Piotr Kraśko pozywa tygodnik "W Sieci" za kontrowersyjną okładkę
Źródło zdjęć: © AKPA

Oprócz tego, na okładce tygodnika widzimy Piotra Kraśkę, który został przedstawiony w mundurze z czasu stanu wojennego. W tle widnieje logo "Dziennika Telewizyjnego", a przy fotomontażu hasło: "Medialny zamach stanu". Na ostrą reakcję szefa "Wiadomości" nie trzeba było długo czekać.

"Zawsze uważałem, że szef serwisu informacyjnego telewizji publicznej nie powinien łatwo robić czterech rzeczy: ulegać emocjom, obrażać się, dawać się prowokować i procesować. Ale dla absurdalnych zarzutów z @wsieci po raz pierwszy zrobię wyjątek. W tym czwartym punkcie" - zapowiedział Kraśko na swoim Twitterze.

Obraz
© (fot. screen z Twittera)

Po tych słowach głos w sprawie zabrał również Michał Karnowski, członek zarządu Grupy Fratria ds. redakcyjnych.

- Panu Kraśko polecam, żeby przeanalizował materiał Karoliny Lewickiej, który w jego programie i pod jego kierownictwem został niedawno wyemitowany. Pełen opis znajdzie na portalu wPolityce.pl. bardzo go proszę, żeby wskazał chociaż trzy różnice, które różnią ten materiał od tych emitowanych w stanie wojennym, skierowanych przeciwko Solidarności - powiedział w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl, dodając, że ustosunkuje się do pozwu dziennikarza dopiero, gdy dokładnie zapozna się z dokumentem.

Zobacz także: #dziejesienazywo: "Dziennikarze mogą być obiektywni wszędzie, nie tylko w TVP"

Źródło artykułu:WP Kobieta

Wybrane dla Ciebie

Komentarze (573)