Skandal po słowach prezesa. Jacoń: "Głupotę się piętnuje"
Nie milkną echa po sobotniej wypowiedzi Jarosława Kaczyńskiego, który z jednej strony uderzył ogólnie w osoby o lewicowych poglądach, a z drugiej obraził społeczność LGBT+. Z naciskiem na osoby niebinarne i transseksualne. Piotr Jacoń, który sam jest ojcem transseksualnej córki, odpowiedział dosadnie prezesowi PiS.
"Politycy zawracają nam głowę. I marnują emocje. Wkurzony jestem na siebie, że znów im się trochę udało. Prezes dopadł mnie na urlopie" - wyznał Jacoń na Instagramie, gdzie odniósł się do głośnej wypowiedzi Kaczyńskiego ze sformułowaniem "Ja bym to badał".
"Tu mógłby pojawić się cytat z niego. ‘Ja bym to badał’ - powiedział we Włocławku. Ale co więcej mówił, nie zacytuję, bo nie warto. Ja bym tego nie badał - tego, co mówi prezes. Choć pokusa jest..." - ciągnął Jacoń.
Były prezenter TVN24 stwierdził, że poleciłby prezesowi dobrą książkę, "bo to straszny obciach zabierać publicznie głos w sprawach, o których nie ma się pojęcia"
"Głupoty nie należy badać. Należy ją piętnować, zwłaszcza gdy jest upowszechniana i puentowana rechotem! Swoją drogą, gdy polityka przyłapie się na jednej głupocie, łatwo posądzić go o kolejne... Bo może o transpłciowości wie on tyle, co o praworządności, obronności, gospodarce, edukacji i w ogóle o świecie?" - spuentował.
Piotr Jacoń odniósł swój komentarz do słów Jarosława Kaczyńskiego, które padły na spotkaniu z mieszkańcami Włocławka i Torunia w sobotę 25 czerwca. - Musimy także doprowadzić, chociaż to może najtrudniejsze, żeby powróciła prawda. Oczywiście, ktoś się może z nami nie zgadzać. Ma lewicowe poglądy. Uważa, że każdy z nas może w pewnym momencie powiedzieć: do godz. 5:30 byłem mężczyzną, a teraz jestem kobietą. Bo przecież lewica uważa, że tak powinno być i należy tego przestrzegać - powiedział prezes PiS Jarosław Kaczyński.
- Mój szef w pracy, czy nawet moja koleżanka i kolega powinni się zwracać (do mnie) w formie żeńskiej. Można mieć takie poglądy. Dziwne co prawda. Ja bym to badał, ale... można - dodał Kaczyński, co zostało powszechnie odebrane za atak na osoby z dysforią płciową.
Słuchasz podcastów? Jeśli tak, spróbuj nowej produkcji WP Kultura o filmach, netfliksach, książkach i telewizji. "Clickbait. Podcast o popkulturze" dostępny jest na Spotify, w Google Podcasts oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach. A co, jeśli nie słuchasz? Po prostu zacznij.