Piotr Gąsowski o "Twoja Twarz Brzmi Znajomo". Stracił coś więcej niż pracę

Piotr Gąsowski sam odszedł z Polsatu. Jak twierdzi, na brak zawodowych propozycji nie może narzekać
Piotr Gąsowski sam odszedł z Polsatu. Jak twierdzi, na brak zawodowych propozycji nie może narzekać
Źródło zdjęć: © kapif | (c) by KAPiF

05.06.2023 22:04, aktual.: 06.06.2023 07:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Piotr Gąsowski przyznał, że tęskni za programem "Twoja Twarz Brzmi Znajomo", który nie tylko prowadził, ale i współtworzył. W jednym z ostatnich wywiadów wyznał też, że nie tyle on, ile jego syn bardziej ucierpiał na zakończeniu współpracy z Polsatem.

Choć z programu "Twoja Twarz Brzmi Znajomo" Piotr Gąsowski odszedł sam, na znak solidarności z Katarzyną Skrzynecką, to i on zaliczany jest do grona gwiazd, które padły ofiarą nowych porządków Edwarda Miszczaka. Aktor, którego w roli współgospodarza muzycznego show Polsatu zastąpił Maciej Rock, przyznał niedawno, że stracił jednak coś więcej niż tylko posadę prezentera.

Gąsowski, który gościł w ostatnim wydaniu podcastu Wojewódzki/Kędzierski, wyznał, że w dużej mierze to on był współtwórcą tego programu, z czego niewielu widzów zdawało sobie sprawę. W rozmowie z dziennikarzami wymienił, co konkretnie było jego zasługą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Abstrahując od Maćka Rocka, tęsknię za tym programem, dlaczego? Powiem bezwstydnie, że jestem silnym jego współtwórcą, była tam kupa moich pomysłów, pisałem połowę tekstów, pisałem skecze, dawałem dużo od siebie. Tęsknię za tym programem, bo nie tratowałem tego jak pracę, ja uwielbiałem tam przychodzić - stwierdził Gąsowski, który mimo usilnych prowokacji Kuby Wojewódzkiego, starał się za wszelką cenę uniknąć personalnego ataku na Edwarda Miszczaka na antenie.

Jednocześnie Gąsowski ujawnił, że jego syn, Jakub, przeszedł casting na uczestnika show minionej edycji - pierwszej bez udziału ojca - jednak nie przyjął zaproszenia do występów w programie. Choć Gąsowski przyznał, że z dumą przyjął decyzję syna, to jednocześnie zauważył, że wiele stracił, bo "nadawał się do tego programu".

Jakie plany po odejściu z Polsatu ma Piotr Gąsowski? Jak zapewnił w rozmowie z Wojewódzkim i Kędzierskim, na brak propozycji z telewizji nie narzeka, choć nie podał konkretów. Wykluczył jedynie współpracę z TVP. Jak krótko stwierdził: "nie uznaję, że coś takiego jest".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" bierzemy na warsztat kontrowersje wokół "Małej syrenki", rozprawiamy o strajku scenarzystów i filmach dokumentalnych oraz zdradzamy, jakich letnich premier kinowych nie możemy się doczekać. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (8)
Zobacz także