Piotr Gąsowski cieszy się po głosowaniu w Sejmie. "Opcja antyniemiecka" w natarciu

Piotr Gąsowski wróci do programu "Twoja twarz brzmi znajomo" w 2024 r.
Piotr Gąsowski wróci do programu "Twoja twarz brzmi znajomo" w 2024 r.
Źródło zdjęć: © Kapif

11.12.2023 18:48, aktual.: 11.12.2023 19:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Rząd Mateusza Morawieckiego został odwołany, do gry wszedł oficjalnie Donald Tusk. Piotr Gąsowski nie kryje radości. Przy okazji zwrócił się wprost do przeciwników nowego premiera. Niechcący otworzył puszkę z niemieckimi strachami.

Entuzjazm Piotra Gąsowskiego z powodu zmiany władzy nie dziwi. Wcześniej krytycznie wypowiadał się o dorobku "dobrej zmiany" i aktywnie wspierał niedawną opozycję. Był m.in. organizatorem występu gwiazd podczas październikowego Marszu Miliona Serc, na którym wszyscy zaśpiewali przebój Chłopców z Placu Broni "Kocham wolność".

Zaraz po tym, jak Sejm nie udzielił wotum zaufania ekipie Mateusza Morawieckiego, Gąsowski podzielił się w sieci swoim szczęściem. Wyciągnął także rękę do wszystkich oponentów poltycznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Tych, dla których dzisiejszy dzień jest dniem smutnym, chcę pocieszyć i przypomnieć, iż czas leczy rany! Spróbujmy się jakoś dogadać! Zacznijmy od dzisiaj! Szczęśliwej Polski już czas!" - napisał na swoim profilu.

Wywołani odpowiedzieli. Pojawiły się argumenty antyniemieckie i antyeuropejskie.

"Jak ma być szczęśliwa Polska, skoro Niemcy będą się u nas panoszyć i mówić nam, co mamy robić", "Z czego tu się cieszyć? Że za chwilę będziemy drugą Białorusią, pod szwabskim butem? Nie po to mój dziadek zginął w Powstaniu Warszawskim, żeby Niemiec nami teraz rządził, wstyd panie Gąsowski", "Zobaczymy, czyje będzie na wierzchu, jak Tusk odda nas Brukseli. Pprzypomnę to wtedy panu" - pisali niezadowoleni obywatele.

"Życzę spokoju i zdrowia! I nie jest mi wstyd! Bardziej jest mi wstyd za agresję zamiast dyskusji" - odpowiedział aktor.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się na ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (21)
Zobacz także