Piotr Gąsowski cieszy się po głosowaniu w Sejmie. "Opcja antyniemiecka" w natarciu

Rząd Mateusza Morawieckiego został odwołany, do gry wszedł oficjalnie Donald Tusk. Piotr Gąsowski nie kryje radości. Przy okazji zwrócił się wprost do przeciwników nowego premiera. Niechcący otworzył puszkę z niemieckimi strachami.

Piotr Gąsowski wróci do programu "Twoja twarz brzmi znajomo" w 2024 r.
Piotr Gąsowski wróci do programu "Twoja twarz brzmi znajomo" w 2024 r.
Źródło zdjęć: © Kapif

11.12.2023 | aktual.: 11.12.2023 19:09

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Entuzjazm Piotra Gąsowskiego z powodu zmiany władzy nie dziwi. Wcześniej krytycznie wypowiadał się o dorobku "dobrej zmiany" i aktywnie wspierał niedawną opozycję. Był m.in. organizatorem występu gwiazd podczas październikowego Marszu Miliona Serc, na którym wszyscy zaśpiewali przebój Chłopców z Placu Broni "Kocham wolność".

Zaraz po tym, jak Sejm nie udzielił wotum zaufania ekipie Mateusza Morawieckiego, Gąsowski podzielił się w sieci swoim szczęściem. Wyciągnął także rękę do wszystkich oponentów poltycznych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"Tych, dla których dzisiejszy dzień jest dniem smutnym, chcę pocieszyć i przypomnieć, iż czas leczy rany! Spróbujmy się jakoś dogadać! Zacznijmy od dzisiaj! Szczęśliwej Polski już czas!" - napisał na swoim profilu.

Wywołani odpowiedzieli. Pojawiły się argumenty antyniemieckie i antyeuropejskie.

"Jak ma być szczęśliwa Polska, skoro Niemcy będą się u nas panoszyć i mówić nam, co mamy robić", "Z czego tu się cieszyć? Że za chwilę będziemy drugą Białorusią, pod szwabskim butem? Nie po to mój dziadek zginął w Powstaniu Warszawskim, żeby Niemiec nami teraz rządził, wstyd panie Gąsowski", "Zobaczymy, czyje będzie na wierzchu, jak Tusk odda nas Brukseli. Pprzypomnę to wtedy panu" - pisali niezadowoleni obywatele.

"Życzę spokoju i zdrowia! I nie jest mi wstyd! Bardziej jest mi wstyd za agresję zamiast dyskusji" - odpowiedział aktor.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o najlepszych (i najgorszych) reklamach świątecznych, wielkich potworach w "Monarchu" na AppleTV+ i szokującym znęcaniu się na ludźmi w "Special Ops: Lioness" na SkyShowtime. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Komentarze (21)