Pióra, kapelusz i perły w TVP Info. Ekspertka broni swojej stylizacji

Dr Wioletta Wilk-Turska jest częstym gościem w telewizyjnym studio
Dr Wioletta Wilk-Turska jest częstym gościem w telewizyjnym studio
Źródło zdjęć: © EPA

23.09.2022 16:40, aktual.: 23.09.2022 17:03

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dr Wioletta Wilk-Turska to ekspertka od brytyjskiej rodziny królewskiej, która była gościem w studiu TVP Info podczas transmisji uroczystości pogrzebowych królowej. Jej strój był szeroko komentowany w sieci.

Dr Wioletta Wilk-Turska często gości w mediach, gdy potrzebny jest komentarz ekspercki na temat brytyjskich royalsów. Była gościem TVP Info w dniu pogrzebu królowej Elżbiety II. Uroczystości według protokołu transmitowała telewizja BBC, ale także polskie stacje (TVP1 oraz TVN24) zdecydowały się na relację na żywo.

Wilk-Turska opowiadała o panowaniu Elżbiety II, historii monarchii i nadziejach na jej przyszłość. Jednak to, co zwróciło uwagę przynajmniej części widzów, to stylizacja ekspertki godna zawodów Ascot. Miała na sobie czarną koronkową suknię, sznur pereł i spory kapelusz zdobiony piórami. Jest to strój nietypowy zarówno dla polskiej ulicy, jak i polskiej telewizji. W sieci pojawiły się słowa krytyki i niewybredne żarty pod adresem Wilk-Turskiej. Teraz zabrała głos.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

- Celowo założyłam strój, który, moim zdaniem, pasował do okazji, ponieważ gdybym akurat mogła uczestniczyć w pogrzebie królowej, to tak bym się ubrała. A to, że kogoś rozpraszał mój kapelusz, to cóż... Nie każdemu w życiu dogodzimy - powiedziała serwisowi Plejada.

- Żałuję, że u nas w Polsce kapelusz uchodzi za coś ekstrawaganckiego, dlatego że jeszcze w latach 50., czyli nie tak dawno, każda elegancka kobieta, wychodząc z domu, miała w ręku torebkę, rękawiczki i kapelusz. I nie był to atrybut tylko zamożnych dam, ale każdej kobiety, bo uważały, że tak właśnie należy się ubierać - dodała.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (27)
Zobacz także