Trwa ładowanie...

''Pinokio 3D'': Guillermo Del Toro na stołku reżyserskim

Share
''Pinokio 3D'': Guillermo Del Toro na stołku reżyserskim
dp32whh

*Guillermo Del Toro nie tylko zajmie się produkcją nowej, trójwymiarowej animacji o przygodach Pinokio. Filmowiec stanie również za kamerą.*

Nowy "Pinokio" będzie "odważniejszy i straszniejszy", niż klasyczna adaptacja Disneya z 1940 roku. Akcja animacji rozgrywać się będzie między pierwszą a drugą wojną światową we Włoszech.

Autorami scenariusza są Guillermo del Toro i Matthew Robbins. Początkowo za kamerą filmu mieli stanąć Gris Grimly i Mark Gustafson. Del Toro jednak zastąpi Grimly'ego i współwyreżyseruje dzieło.

dp32whh

Del Toro obecnie kończy pracę przy filmie "Pacific Rim", którego premierę zaplanowano na lipiec 2013 roku. Zdjęcia do nowego "Pinokia" rozpoczną się latem przyszłego roku.

Dla Del Toro nie będzie to pierwsze spotkanie z animacją. Wcześniej filmowiec pracował przy produkcji DreamWorks "Megamocny" oraz "Kocie w butach", a ostatnio także przy "Rise of the Guardians".

Przypomnijmy, że w tym samym czasie Tim Burton zamierza nakręcić swoją wersję przygód Pinokia. W roli głównej zobaczymy Roberta Downeya Jr., który wcieli się w Gepetto.

dp32whh

Podziel się opinią

Share
dp32whh
dp32whh