Trwa ładowanie...
pierwsza miłość
20-09-2010 16:31

"Pierwsza Miłość" wraca do swoich korzeni

Nowy sezon serialu to nie tylko zaskakujące zmiany w życiu głównych bohaterów.

Share
"Pierwsza Miłość" wraca do swoich korzeniŹródło: AKPA
d3kk8oi

Scenarzyści zdecydowali się przywrócić na stałe wątek podwrocławskiej wsi. Wszystko zaczęło się w Wadlewie. Stamtąd pochodzą nasi ulubieni bohaterowie i tam ich poznawaliśmy.

„O przywróceniu Wadlewa reżyser serialu – Krzysztof Łebski marzył od dawna. W zeszłym sezonie wprowadziliśmy eksperymentalnie jeden wątek w którym schodzili się nasi serialowi bohaterowie – Emilia i Patryk. Efekt był znakomity. Prawdziwe zwierzęta, malownicze plenery, świetna obsada i doskonała kuchnia miejscowej gospodyni zrobiły swoje. Zapragnęliśmy do wadlewskiej wsi wracać częściej i całe szczęście podobnego zdania była nowa scenarzystka serialu Grażyna Wilczyńska. Ponieważ akcja tak wielu seriali rozgrywa się w dużych miastach jesteśmy bardzo ciekawi jak widzowie zareagują na nasz wadlewski świat.” – mówi Monika Salińska, kierownik produkcji serialu.

To jest nowy, odrębny świat w Pierwszej Miłości, w którym zobaczymy nowe romanse, zawody miłosne oraz bohaterów dobrych i złych. Wszystko w scenerii przepięknych dolnośląskich krajobrazów. Akcja z Wrocławia będzie się przenosić do urokliwej wsi, gdzie zobaczymy bezkresne pola, jeziora i prawdziwe gospodarstwa. Producenci serialu włożyli wiele trudu w znalezienie odpowiednich planów, a miejsca, które zobaczymy znajdują się w różnych rejonach Dolnego Śląska.

„Poszukiwania i dokumentacja obiektów trwała bardzo długo. Scenograf wraz z reżyserem przemierzali podwrocławskie wsie, żeby znaleźć dom z gospodarstwem. Okazuje się, że takich prawdziwych, ze zwierzętami jest już coraz mniej. Ostatecznie wybór padł na Rojów, gdzie nasz reżyser Krzysztof Łebski spędził dzieciństwo. Znajduje się tam gospodarstwo Śmiałka, boisko, biblioteka, szkoła, świetlica. Natomiast dom kultury jest w Ratowicach. Sklep w Gajkowie, a dom Eweliny i jezioro w Chrząstawie Wielkiej.” – dodaje Monika Salińska.

d3kk8oi

Wadlewa nie byłoby jednak bez jego mieszkańców. Na wieś postanowili przeprowadzić się niektórzy z głównych bohaterów. Emilka (Anna Milczuk) z Patrykiem (Łukasz Dziemidok)
i jego synem Mirkiem (Maurycy Torbicz) przeprowadzili się do Wadlewa ponieważ chłopiec miał problemy zdrowotne, a dziewczyna chciała być bliżej ukochanego ojca. Teraz cała trójka zamieszka z Marianem Śmiałkiem (Paweł Okoński), sołtysem wsi. Znając jego charakter nie będzie im łatwo. Szczególnie, że Śmiałek straci stanowisko, a na jego zastępstwo będzie kandydować jego córka.

W Wadlewie zamieszkał również Bartek (Rafał Kwietniewski), który chciał zapomnieć o kłamstwach Lucyny (Sylwia Gliwa). Zwabiony wielkimi obietnicami przez Śmiałka objął stanowisko miejscowego lekarza, jednak szybko okazało się, że został okłamany i musi pracować w zdewastowanym gabinecie bez potrzebnego sprzętu. Na wieś zawita również o. Tomasz (Robert Gonera), który będzie uczył religii w szkole.

Nowe miejsce to nowe znajomości. Po przyjeździe Bartek zaczął pracować z pielęgniarką Janiną (Małgorzata Duda – Kozera), która - jak się szybko okazało - ma więcej do powiedzenia w Wadlewie w kwestiach medycznych niż on. Zdecydował się jednak stawić czoła nowym przeciwnościom gdy poznał piękną Ewelinę (Magdalena Górska). Miejscowa bibliotekarka zauroczyła go swoją romantyczną duszą. Młody, przystojny lekarz będzie miał wokół siebie cały wianuszek miejscowych kobiet. Bartek znajdzie się w wielu niezręcznych sytuacjach, które doprowadzą widzów do łez, ze śmiechu oczywiście. Już niedługo polowaniem na niego zajmie się Wiktoria (Maja Bohosiewicz), która za wszelką cenę chce dobrze wyjść za mąż.

Czym byłaby prawdziwa polska wieś bez centralnego miejsca spotkań i plotek? W Wadlewie jest nim sklep, który prowadzi Pani Helena (Krystyna Dmochowska), która jest znana z dwóch rzeczy piwa i nieodłącznego roweru. Od początku serialu to ona zawsze wie wszystko o wszystkich.

d3kk8oi

Nowy wątek w serialu to również wspaniały kontakt aktorów z mieszkańcami terenów, na których kręcone są zdjęcia. 19 września w Ratowicach władze miasteczka zorganizowały festyn. Jednym z punktów programu było pojawienie się gwiazd serialu Pierwsza Miłość i konkurs, w którym można było wygrać gadżety z serialu.

Czy w Wadlewie nasi bohaterowie odnajdą swoją Pierwszą Miłość? Zobaczymy… Na pewno na widzów czeka duża dawka łez, śmiechu i humoru sytuacyjnego, na który postawili scenarzyści.

Pierwsza Miłość od poniedziałku do piątku o godz. 18.00 na antenie telewizji Polsat.

Czytaj więcej: Pierwsza miłość

d3kk8oi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3kk8oi
d3kk8oi