Trwa ładowanie...
d48fxjf

Piękny gest Roberta Makłowicza przed świętami. Jest zdjęcie

Są takie rzeczy, których nie robi się dla poklasku czy lajków na Facebooku. Robert Makłowicz nawet nie wspomniał, że będzie brał udział w charytatywnej akcji. Zdjęciem pochwalili się za to ci, którym najbardziej pomógł.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

Piękny gest Roberta Makłowicza przed świętami. Jest zdjęcie
(East News)
d48fxjf

Robert Makłowicz pokierował ostatnio kuchnią organizacji Zupa na Plantach. Działacze gotują dla bezdomnych od kilku lat. Jak poinformował prezes fundacji, Piotr Żyłka, Makłowicz przygotował krupnik, którym podzielono się z potrzebującymi.

- Chodźcie budować razem chociaż troszczkę bardziej solidarny i wrażliwy świat – napisał na swoim profilu na Facebooku. Pokazał też zdjęcie z kucharzem.

Robert Makłowicz nie wspomniał o akcji, nie nagłaśniał sztucznie swojego zaangażowania w charytatywną akcję. Bo nie wszystkim trzeba się dzielić w mediach społecznościowych i trzeba mieć klasę, żeby o tym wiedzieć.

d48fxjf

Przy okazji trzeba wspomnieć, że Zupa na Plantach to wyjątkowa organizacja. Od dawna zajmują się przygotowaniem posiłków i spotkań dla bezdomnych. Od października 2018 roku funkcjonują formalnie jako Fundacja Zupa.

- Gotujemy zupę. Od gara zupy w zimie się zaczęło, bo bezdomnym w zimie potrzeba ciepła. Nad talerzem zupy zaczęły rodzić się relacje między domnymi a bezdomnymi i w rozmowach pojawiła się większa otwartość i dzielenie problemami oraz potrzebami. Potrzeby osób w kryzysie są takie, jak każdego z nas. Dlatego oprócz zapewnienia ciepłego posiłku, dbamy o to, żeby mieli czyste i ciepłe ubrania, środki czystości – czytamy na ich stronie internetowej.

Jak jeszcze pomagają? - Prowadzimy Magazyn Ciepła, do którego od dobrych ludzi zbieramy właśnie ciepłe ubrania, czystą bieliznę i środki higieniczne. Pomagamy w dostępie do pomocy lekarskiej, która dla osób nieubezpieczonych jest bardzo ograniczona. Chcemy też zapewnić osobom w kryzysie bezdomności dostęp do kultury, dlatego tworzymy mobilną bibliotekę. Pracujemy jako streetworkerzy, odwiedzając miejsca niemieszkalne i pomagając przetrwać im w tych miejscach zimę – opowiadają.

- Jesteśmy grupą osób z różnych światów, która zaczęła razem działać, chcąc nieco zmienić kawałek świata na lepszy. Są wśród nas wierzący i ateiści, studenci, bezrobotni i pracujący, ludzie różnych zawodów, domni i bezdomni, kobiety i mężczyźni, dzieci i dorośli… Każdy jest mile widziany – piszą na stronie. Więcej o ich działaniach można przeczytać na stronie na Facebooku – Zupa na Plantach.

icon info

Treści redakcyjne są całkowicie niezależne.Wspierasz nasz rozwój, kupując produkty z linków lub boksów zamieszczonych w tekście.

d48fxjf

Podziel się opinią

Share
d48fxjf
d48fxjf