Trwa ładowanie...

Piękny gest jurora brytyjskiego "Mam talent". Simon Cowell sfinansuje operację kręgosłupa małej uczestniczki

Takie gesty w talent show nie zdarzają się często. Historia małej uczestniczki show, która zmaga się z poważnymi problemami zdrowotnymi poruszyła jurora, Simona Cowella, na tyle, że postanowił pomóc pokryć koszty jej leczenia.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Piękny gest jurora brytyjskiego "Mam talent". Simon Cowell sfinansuje operację kręgosłupa małej uczestniczkiŹródło: Getty Images
d2ff70n
d2ff70n

15-letnia Julia Carlile występuje w brytyjskim "Mam talent" z grupą taneczną Mersey Girls. Taniec jest jej największą pasją. Niestety, dziewczynka ma poważne problemy zdrowotne i istnieje zagrożenie, że nie będzie mogła tańczyć. Od urodzenia zmaga się ona z wadą kręgosłupa, którą zdiagnozowano, gdy miała sześć lat. Obecnie skolioza jest już w takim stadium zaawansowania, że tylko operacja może uratować nastolatkę przed kalectwem. Oczywiście, wadę można skorygować i są różne warianty operacji. W jednym z nich zabieg, któremu musiałaby się poddać po zakończeniu programu jest bardzo kosztowny, a w efekcie Carlile musiałaby zrezygnować z tańczenia. Procedura zakłada wszczepienie tytanowych implantów do kręgosłupa. Po niej ruch dziewczyny będzie ograniczony, a taniec niemożliwy. Istnieje jednak inny rodzaj zabiegu, znacznie droższy, który daje szansę na normalne życie, a także na zwiększoną aktywność ruchową. Niestety, zabieg kosztuje 100 tysięcy dolarów, co jest nieosiągalną kwotą dla rodziców Julii.

Dziewczynka ma nadzieję, że wygra program i 250 tysięcy, które będzie mogła przeznaczyć na operację nowszego typu, o czym wspominała już na castingu do show. W sytuacji, gdy zespół Mersey Girls przegra, marzenia i plany tancerki zostaną pogrzebane. Na taki scenariusz nie zgadza się jednak Simon Cowell. Juror zapowiedział już, że chce pomóc małej uczestniczce i że przeznaczy 78 tysięcy funtów na operację dziewczynki.

-* Nie mógłbym patrzeć na nią w tym show i opierać wszystkiego na tym, czy wygra te 250 tysięcy. Na moim miejscu zrobilibyście to samo* – mówił w rozmowie z "The Sun". - Dostajesz listy, telefony. W pewnym momencie musisz podjąć decyzję. Nie mógłbym spojrzeć na siebie w lustrze, gdybym postąpił inaczej. Miałbym jej powiedzieć: "Przykro mi, zajęłaś drugie miejsce, to koniec"? Nie ma mowy! W programie tworzy się więź z uczestnikami. W tym konkretnym przypadku możemy coś zdziałaćdodał w wywiadzie.

d2ff70n

Oprócz jurora pomoc zaoferował już doktor Davies ze Szpitala Dziecięcego w Southampton. Zadeklarował gotowość przeprowadzenia operacji.

-* Jestem pewien, że możemy pomóc Julii. Chcę żeby ona i jej bliscy porozmawiali ze mną i moim zespołem. Jeśli prześlą mi wyniki badań Julii, przeanalizuję je pod kątem dostępnych dla niej opcji. Operacja może zmienić sposób, w jaki Julia tańczy, ale nie powstrzyma jej przed robieniem tego co kocha* - podsumował.

kadr z programu
Źródło: kadr z programu
kadr z programu
Źródło: kadr z programu
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d2ff70n
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2ff70n