Piaseczny apeluje. "Jesteśmy zwykłymi ludźmi, a nie degeneratami"

 Michał Danilczuk i Jacek Jelonek
Michał Danilczuk i Jacek Jelonek
Źródło zdjęć: © YouTube

01.11.2022 12:55, aktual.: 01.11.2022 15:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Za nami finał 13. edycji "Tańca z Gwiazdami". Na parkiecie Polsatu po raz kolejny zaprezentowało się 11 par, które rywalizowały o Kryształową Kulę. Zwycięskim duetem okazali się Ilona Krawczyńska i Robert Rowiński, ale większe emocje i tak wzbudziła pierwsza jednopłciowa para w programie.

Iwona Pavlović po premierowym tańcu Jacka Jelonka i Michała Danilczuka powiedziała: - Jacku, Michale, cała Polska czekała na wasz taniec. Ja również czekałam, wasz taniec pokazał, że taniec łączy, że taniec nie ma barier, nie ma płci.. Zatańczyliście to tak smacznie, tak poprawnie, łącznie z techniczną sprawą, jestem zaskoczona.

Jacek Jelonek i Michał Danilczuk doszli aż do finału 13. edycji "Tańca z Gwiazdami". W nim musieli uznać wyższość Ilony Krawczyńskiej i Roberta Rowińskiego. Nie zmienia to jednak faktu, że i tak odnieśli duży sukces. Wiele osób uważa, że sama ich obecność w popularnym programie Polsatu jest ważnym wydarzeniem w historii polskiej telewizji.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Andrzej Piaseczny, który zasiadał w jury "Tańca z Gwiazdami", powiedział: - Obydwie pary tańczyły naprawdę świetnie. Oczywiście w przypadku chłopaków jest ten dodatkowy czynnik, że to jest przełamanie pewnego tabu.

Piosenkarz nie miał też wątpliwości, że obie pary znalazły się w finale w pełni zasłużenie. Przyznał jednak, że czuje mały niedosyt z faktu, że Jacek Jelonek i Michał Danilczuk nie zostali zwycięzcami: - Całe szczęście, że tutaj już głosują ludzie, bo to też jest odzwierciedlenie emocji cały czas obecnych w naszym społeczeństwie. Czy chciałbym, żeby było inaczej? Ja jestem mega zadowolony, że i tak przez te 20-30 lat zmieniło się tyle, ile się zmieniło. Czy chciałbym więcej? Odrobinę pewnie tak.

Andrzej Piaseczny zwrócił też uwagę na bardzo ważny aspekt występu jednopłciowej pary w "Tańcu z Gwiazdami" - Wtedy, kiedy nasi sąsiedzi, nasi przyjaciele, wszyscy przekonują się, że my żyjemy po prostu normalnie, jesteśmy zwykłymi ludźmi, a nie degeneratami, to zaczyna się nas akceptować i w gruncie rzeczy o to chodzi.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się "Wielką wodą" (jak oni to zrobili?!), znęcamy się nad rozczarowującymi "Pierścieniami Władzy" oraz wspominamy najlepsze i najstraszniejsze horrory w historii. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także