Pekin 2022. Eurosport i Discovery na nowo piszą historię igrzysk
W kanałach telewizyjnych i internecie, wszystko podane w najnowocześniejszy sposób – jeśli oglądać zmagania sportowców w zimowych igrzyskach olimpijskich w Pekinie, to tylko w Eurosporcie i Player.pl.
Stacja mająca 33-letnie doświadczenie w pokazywaniu na żywo najważniejszych wydarzeń sportowych trwające igrzyska w Pekinie transmituje do 50 krajów w blisko 20 językach. Nie ogranicza się tylko do wydarzeń rozgrywanych na stokach, lodowiskach lub skoczniach. W programach eksperckich, nowoczesnym studiu z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości przybliża sport wszystkim kibicom, także tym, którzy nie interesują się nim na co dzień.
Przygotowując transmisje z Pekinu, Eurosport posiłkuje się doświadczeniem zdobytym już podczas relacjonowania zimowych igrzysk w Pjongczangu w 2018 roku i letnich w Tokio w ubiegłym roku. Wykorzysta go także w następnych latach, bo grupa Discovery Communication, do której należy Eurosport, na mocy umowy podpisanej w 2015 roku z Międzynarodowym Komitetem Olimpijskim ma prawa do transmitowania igrzysk aż do 2024 roku.
Dodatkowe kanały i format 4K
Łącznie Eurosport do końca zmagań sportowych w Pekinie przeprowadzi aż 850 godzin transmisji. Oczywiście najważniejsze wydarzenia pokazuje we flagowych stacjach Eurosport 1 oraz Eurosport 2. Tam można śledzić takie konkurencje jak: biathlon, narciarstwo alpejskie i przede wszystkim skoki narciarskie.
Widzom udostępniono też trzy kolejne kanały: Eurosport 3, w którym zagości hokej, Eurosport 4 to oferta dla fanów łyżwiarstwa szybkiego, figurowego i short-tracku oraz Eurosport 5 poświęcony curlingowi.
To nie wszystko, ponieważ najbardziej emocjonujące wydarzenia w najlepszej jakości można oglądać w kanale Eurosportu formacie 4K.
Igrzyska w Eurosporcie, tak jak cztery lata temu, obecne są również w Internecie – na platformie Player.pl.
To swobodny dostęp do sportowych emocji na dowolnym urządzeniu, stacjonarnym lub mobilnym i pewność, że kibica nic nie ominie, bo wszystko można śledzić na żywo lub odtworzyć później. Obecny w Player.pl serwis VOD zapewnia też dostęp do produkcji dokumentalnych, przybliżających naszych utytułowanych sportowców.
Justynę Kowalczyk, dwukrotną złotą medalistkę olimpijską z Vancouver 2010 i Soczi 2014 można poznać bliżej dzięki filmowi "Justyna Kowalczyk – bieg przez życie".
Skoczka Dawida Kubackiego, który w Pekinie dał nam pierwszy medal tegorocznych igrzysk i przez długie miesiące przygotowywał się do startu w imprezie, zobaczymy w dokumencie: "Dawid Kubacki – droga do Pekinu".
107 ekspertów, 97 medali
W Player.pl i Eurosporcie kulisy sportowych zmagań, analizy wydarzeń przedstawione są w programach z udziałem wybitnych ekspertów.
Swoimi spostrzeżeniami z widzami dzielą się wspomniana Kowalczyk, ale też nasz najlepszy hokeista w historii Mariusz Czerkawski, pięciokrotny uczestnik igrzysk, srebrny medalista z Turynu (2006) w biathlonie Tomasz Sikora, dwukrotna medalistka olimpijska (srebro w Soczi, brąz w Vancouver) w łyżwiarstwie szybkim Katarzyna Woźniak, snowboardzista Michał Ligocki czy alpejczyk Marcin Szafrański. Do tego fachowy komentarz m.in. Marka Rudzińskiego, Igora Błachuta, Tomasza Jarońskiego czy Sebastiana Szczęsnego.
W sumie z mikrofonów Eurosportu skorzysta 107 ekspertów polskich i zagranicznych, którzy razem sięgnęli po 97 medali olimpijskich.
Dość powiedzieć, że 850 godzin transmisji to ponad 35 24-godzinnych dób, większość z polskim komentarzem, a igrzyska od zapalenia do wygaszenia olimpijskiego znicza trwają 16 dni.
O skali przedsięwzięcia świadczą liczby: do nadawania z Pekinu wykorzystuje się 3254 km światłowodu, co wystarczy na podróż ze stolicy Chin do Tokio tam i z powrotem.
To dzięki tym wszystkim rozwiązaniom kanały telewizyjne i cyfrowe Discovery zapewniają transmisje na najwyższym poziomie i najlepszej jakości. Nie mogą tylko zagwarantować medali. Ale walka o nie pokazana jest jak nigdy dotąd.