Trwa ładowanie...

Peggy Pope nie żyje. Aktorka komediowa miała 91 lat

Peggy Pope miała na swoim koncie prawie 70 ról telewizyjnych i filmowych. Największą rozpoznawalność zawdzięczała komedii "Od dziewiątej do piątej", w której wystąpiła u boku Dolly Parton czy Jane Fondy.

Share
Peggy Pope nie żyje. Aktorka komediowa miała 91 lat
Źródło: Materiały prasowe
d310so6

Jak donosi "The Hollywood Reporter", aktorka zmarła 27 maja w Fort Collins w stanie Kolorado. Rodzina potwierdziła, że przyczyna śmierci nie była powiązana z koronawirusem. Pope miała 91 lat i od czterech była na aktorskiej emeryturze. Ostatni raz udzieliła się w krótkometrażówce "Toys" jako scenarzystka i narratorka.

Obejrzyj: Sceny seksu w serialach po badaniach na koronawirusa

Pope debiutowała przed kamerą późno, bo w wieku 37 lat. Jej domeną szybko stały się filmy i seriale komediowe, takie jak "Soap", "Billy", "Ożeniłem się z czarownicą" czy hit lat 80. - "Od dziewiątej do piątej". Aktorka pojawiła się zarówno w serialowej wersji, jak i pełnometrażowym filmie pod tym samym tytułem, w którym główne role pracownic biurowych grały: Jane Fonda, Dolly Parton i Lily Tomlin.

Peggy Pope grała później w takich popularnych serialach jak "Autostrada do nieba", "Ostry dyżur", "Złotka" czy "Prawo i porządek". W latach 60. i 70. występowała też na Broadwayu.

Jej kariera nie była jednak usłana różami. Na początku, gdy dostawała tylko epizodyczne role i nie mogła wyżyć z samego aktorstwa, założyła z koleżanką po fachu Renée Taylor ("Pomoc domowa", "Szczęśliwi rozwodnicy") działalność. Aktorki wspólnie odświeżały lub przerabiały stare meble i wystawiały na sprzedaż.

d310so6

Podziel się opinią

Share
d310so6
d310so6