TVN nie zaprasza go do programów. Paweł Kukiz mówi o dwóch prośbach

Paweł Kukiz nie rozmawia z TVN-em od miesięcy
Paweł Kukiz nie rozmawia z TVN-em od miesięcy
Źródło zdjęć: © AKPA

11.01.2022 08:10

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Nowelizacja ustawy medialnej zwana "lex TVN" została niedawno zawetowana przez prezydenta. Ale niesmak po wcześniejszym głosowaniu pozostał. W programach publicystycznych TVN i TVN24 od miesięcy nie pojawił się polityk PiS-u. Podobny los spotkał Pawła Kukiza, który skomentował swoją nieobecność w "amerykańskiej telewizji".

Paweł Kukiz po raz ostatni wystąpił przed kamerą TVN-u 7 lipca 2021 r. Miesiąc później opowiedział się w Sejmie za kontrowersyjną nowelizacją ustawy medialnej, którą forsował PiS. "Lex TVN" przepadło po wecie prezydenta Andrzeja Dudy, ale ani Kukiz, ani posłowie Prawa i Sprawiedliwości nie pojawiają się od tamtego czasu w programach TVN i TVN24. Wyjątkiem jest "Kawa na ławę", gdzie jednocześnie występują politycy różnych opcji.

Kukiz w rozmowie z portalem Wirtualne Media wyznał, że od wspomnianego głosowania nie dostał żadnego zaproszenia do programów "Rozmowa Piaseckiego", "Tak jest", "Fakty po Faktach" czy "Kropka nad i". Przed zamieszaniem z "lex TVN" był tam całkiem częstym gościem.

Jedyne, czego w ostatnich miesiącach chciał od niego TVN, to krótkie wypowiedzi do kamery, tzw. setki, które można później wykorzystać np. w "Faktach".

- Odpisywałem dwukrotnie, że dopóki nie przeproszą mnie za dezinformacje czy sugestie dotyczące mojego rzekomego sprzedania się i tych wszystkich szkalujących mnie różnych sugestii, to nie będę z nimi rozmawiał – powiedział Kukiz.

Polityk przy okazji podkreślił, że w tamtym głosowaniu wcale nie chodziło o "lex TVN", tylko dekoncentrację kapitałową, którą jego ugrupowanie ma w programie od 2015 r. Przypomnijmy, że nowelizacja ustawy medialnej zmusiłaby amerykańską grupę Discovery do odsprzedania większościowego pakietu udziałów firmie z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (obecnie Discovery kontroluje TVN przez holenderską spółkę Polish Television Holding BV).

W sierpniu 2021 r. Kukiz zagłosował razem z PiS-em za nowelizacją ustawy, co wywołało ogromne oburzenie. TVN przygotował krytyczne materiały na jego temat, Radosław Sikorski nazwał go "kompletnym durniem" i "sprzedajną szmatą", na co w programie na żywo nie zareagowała Monika Olejnik. Twierdzono, że Kukiz żądał stanowiska wicemarszałka za głosowanie itp.

Paweł Kukiz czeka na przeprosiny, ale nie ma TVN-owi za złe, że nie zaprasza go do swoich programów. - To prywatna telewizja amerykańska i mają takie prawo – stwierdził w rozmowie z Wirtualnymi Mediami.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (740)
Zobacz także