Paweł Królikowski nie żyje. Pożegnała go Katarzyna Skrzynecka

Paweł Królikowski nie żyje. Pożegnała go Katarzyna Skrzynecka
Źródło zdjęć: © ONS.pl

27.02.2020 18:42

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paweł Królikowski nie żyje. Jedną z osób, które postanowiły go pożegnać w mediach społecznościowych, była Katarzyna Skrzynecka. "Małgosiu, Antku, Rodzino Pawła, całym sercem jestem przy Was" - napisała.

Paweł Królikowski zmarł 27 lutego nad ranem. Artysta od dłuższego czasu przebywał w szpitalu, gdzie lekarze walczyli o jego życie. Aktor tuż przed Bożym Narodzeniem został hospitalizowany. Przebywał na oddziale neurochirurgicznym i nieustannie mógł liczyć na wsparcie bliskich.

Gdy tylko wiadomość trafiła do mediów, na profilach gwiazd w mediach społecznościowych pojawiły się wzruszające wpisy. Jedną z osób, które postanowiły w ten sposób pożegnać aktora, była Katarzyna Skrzynecka. Aktorka współpracowała z Królikowskim na planie show "Twoja Twarz Brzmi Znajomo".

"KRÓLIKU ......... Wszędzie jesteś dziś na zdjęciach czarno-biały ..... U mnie JESTEŚ I ZAWSZE BĘDZIESZ KOLOROWYM PROMIENNYM SERDECZNYM KOCHANYM PRZYJACIELEM ❤ Mądrym, honorowym, o ciepłym dobrym sercu, pozytywnie szalonym w swym CUDOWNYM SERDECZNYM ŚMIECHU I POCZUCIU HUMORU ... Bezgranicznie KOCHAJĄCYM SWOJĄ RODZINĘ" - napisała (zachowano oryginalną pisownię).

Paweł Królikowski - kim był?

Paweł Królikowski w maju skończyłby 59 lat. W 1987 roku ukończył studia na Wydziale Aktorskim filii krakowskiej Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej we Wrocławiu. Aktor zagrał w wielu filmach i serialach, a wielką sympatię widzów zdobył za sprawą serialu "Ranczo". W ostatnim czasie gwiazdor był także prezesem Związku Artystów Scen Polskich, ale rezygnował z tej roli kilka dni przed śmiercią.

Paweł Królikowski był mężem Małgorzaty Ostrowskiej-Królikowskiej. Doczekali się piątki dzieci: trzech synów i dwóch córek.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także