Paweł Burczyk powiedział o zaburzeniu córki. Zadrwił z ZUS‑u i luki prawnej

Córka Pawła Burczyka ma już 20 lat
Córka Pawła Burczyka ma już 20 lat
Źródło zdjęć: © KAPIF | (c) by KAPiF

02.04.2023 13:56, aktual.: 02.04.2023 14:26

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paweł Burczyk to popularny aktor znany z "13. posterunku" czy serialu "Kowalscy kontra Kowalscy", a prywatnie mąż i ojciec dwójki dzieci. Córka aktora ma zdiagnozowane spektrum autyzmu, o czym Burczyk opowiedział w "Dzień Dobry TVN", zwracając uwagę na poważny problem rodziców takich dzieci.

Paweł Burczyk po raz pierwszy stanął na ślubnym kobiercu z aktorką Anną Samusionek, ale od 22 lat jest mężem Olimpii Burczyk (z domu Poniźnik). Para doczekała się dwójki dzieci: syna Maksymiliana i córki Wiktorii, u której zdiagnozowano spektrum autyzmu.

Z okazji Światowego Dnia Świadomości Autyzmu, który jest obchodzony 2 kwietnia, Burczyk został zaproszony do "Dzień Dobry TVN". - Praktycznie większość dzieci w wieku 16 lat jest uzdrawianych przez ZUS i w sposób magiczny są zdrowe - ironizował aktor.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Z prawnego punktu widzenia autyzm dziecięcy dotyczy osób do 16. roku życia, a autyzm dorosły "zaczyna się" u 18-latków.

- Wiktoria teraz ma 20 lat, kończy swoją drogę edukacyjną. Co dalej? Rodzice muszą sobie radzić - mówił Burczyk, który zaprasza opiekunów dzieci z autyzmem do współpracy nad filmem.

- Trzeba pokazać całemu światu, że nasze dzieci nie są problemem do rozwiązania, tak jak się dzisiaj uważa w różnych instytucjach, tylko są cudem do odkrycia - głosił na kanapie "Dzień Dobry TVN". Film ma nosić tytuł "Zobaczyć Lili" i aktor wierzy, że "dzięki takim akcjom jest szansa, że świat przestanie się bać autystów".

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" szkalujemy "Johna Wicka 4", wychwalamy "Sukcesję" i zastanawiamy się, gdzie zniknął Jim Carrey (i co, do cholery, wywinął tym razem?). Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także