Paulina Młynarska ostro o Janie Pawle II. "Chronił i osłaniał najgorszy rodzaj zwyrodnialców"

Paulina Młynarska wprost napisała, co sądzi o kulcie Jana Pawła II
Paulina Młynarska wprost napisała, co sądzi o kulcie Jana Pawła II
Źródło zdjęć: © AKPA

08.03.2023 17:44, aktual.: 28.03.2023 14:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Paulina Młynarska ani myśli oszczędzać Jana Pawła II. Dziennikarka podsumowała to, co o papieżu powiedziano w dokumencie "Franciszkańska 3" wyemitowanym w stacji TVN24.

Dokument Marcina Gutowskiego, który został pokazany w TVN24, narobił zamieszania. Reportaż "Franciszkańska 3" miał jeden cel - przedstawić dowody na to, że papież Polak, tak uwielbiany w naszym kraju, wiedział o problemie pedofilii w Kościele katolickim i nic z nim nie zrobił. Papież miał wiedzę o wykorzystywaniu seksualnym, a gdy trafiały do niego doniesienia o incydentach, miał przenosić księży do innych parafii, również w zagranicznych.

Dokument skomentowała Paulina Młynarska. Na swoim instagramowym profilu opublikowała szczery wpis.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

"JP2 nie był głupi! Nie zdziwiło mnie, że nie tylko wiedział, ale też przenosił przestępców seksualnych z parafii na parafię. Chronił i osłaniał najgorszy rodzaj zwyrodnialców. Tak się to robi w Kk, proste" - napisała dziennikarka.

I dodała: "Współczuję ludziom, którzy dopiero dziś mierzą się ze straszną prawdą o 'świętym' JP2. Jednak sądzę, że i oni wiedzieli, tylko nie chcieli się z tym pogodzić. Teraz, kiedy opadła maska, jest praca do wykonania. Trzeba nauczyć się widzieć i otaczać opieką najsłabszych, najbardziej bezbronnych, zamiast chronić urojoną wielkość. To narodowy narcyzm zasilał kult JP2 , zagłuszając zdrowy odruch ochrony najmłodszych i najsłabszych. O nich trzeba myśleć. O ich krzywdzie, zniszczonym życiu, tragedii. I o tym co zrobić, żeby kk przestał móc ukrywać i chronić przestępców".

Młynarska podkreśliła, że ona do postaci Jana Pawła II nigdy nie była przywiązana. Sądzicie, że możliwy jest odwrót od kultu papieża Polaka? Wg danych GUS w Polsce ma być ok. tys. szkół, które mają go za swojego patrona. Jego imię noszą też ulice, ronda i oczywiście parafie.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" znęcamy się nad ofertą SkyShowtime (ale chwalimy "Yellowstone"), podziwiamy Brendana Frasera w "Wielorybie" i nabijamy się z polskich propozycji na Eurowizję. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:Telewizja WP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)
Zobacz także