Trwa ładowanie...

Paszporty Polityki 2019: "Ministra kultury nie witamy"

Gala przyznania Paszportów "Polityki" rozpoczęła się 14 stycznia o godz. 20:00 na scenie Teatru Polskiego w Warszawie. Widzowie już w pierwszych minutach mogli usłyszeć nawiązania do polityki.

Paszporty Polityki 2019: "Ministra kultury nie witamy"Źródło: TVN/x-news
d1wpsdx
d1wpsdx

Podczas rozdania Paszportów "Polityki" pojawiło się kilka przytyków do obecnej władzy. Ale i słowa wsparcia. - Panie marszałku, te oklaski to gest solidarności wobec pana - powiedział ze sceny redaktor naczelny "Polityki" Jerzy Baczyński, patrząc w kierunku Tomasza Grodzkiego. Marszałek Senatu przywitał się z publicznością, a sala odpowiedziała mu gromkimi brawami. Nie mogło zabraknąć też krytyki i ostrych słów w kierunku tych, którzy nie popisali się w minionym roku:

- Tradycyjnie nie witamy ministra kultury, bo tradycyjnie nas nie zaszczyca. Może czyta jakieś zaległe lektury - dodał prowadzący.

Przypomnijmy, że te słowa nawiązywały do komentarza Piotra Glińskiego. Polityk kilka miesięcy temu wyznał, że nie przeczytał żadnej książki Olgi Tokarczuk. Noblistka i jej mąż również pojawili się na gali rozdania Paszportów "Polityki" i machali z widowni do przybyłych.

d1wpsdx

Olga Tokarczuk z nagrodą ZAiKS-u. "Za chwilę moja profesja stanie się niepotrzebna"

d1wpsdx
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1wpsdx