Trwa ładowanie...
d437g9c

Paszporty Polityki 2019: "Ministra kultury nie witamy"

Gala przyznania Paszportów "Polityki" rozpoczęła się 14 stycznia o godz. 20:00 na scenie Teatru Polskiego w Warszawie. Widzowie już w pierwszych minutach mogli usłyszeć nawiązania do polityki.
Share
Paszporty "Polityki": na gali wręczenia nagród nie zabrakło nawiązań do aktualnej sytuacji politycznej
Paszporty "Polityki": na gali wręczenia nagród nie zabrakło nawiązań do aktualnej sytuacji politycznejŹródło: TVN/x-news
d437g9c

Podczas rozdania Paszportów "Polityki" pojawiło się kilka przytyków do obecnej władzy. Ale i słowa wsparcia. - Panie marszałku, te oklaski to gest solidarności wobec pana - powiedział ze sceny redaktor naczelny "Polityki" Jerzy Baczyński, patrząc w kierunku Tomasza Grodzkiego. Marszałek Senatu przywitał się z publicznością, a sala odpowiedziała mu gromkimi brawami. Nie mogło zabraknąć też krytyki i ostrych słów w kierunku tych, którzy nie popisali się w minionym roku:

- Tradycyjnie nie witamy ministra kultury, bo tradycyjnie nas nie zaszczyca. Może czyta jakieś zaległe lektury - dodał prowadzący.

Przypomnijmy, że te słowa nawiązywały do komentarza Piotra Glińskiego. Polityk kilka miesięcy temu wyznał, że nie przeczytał żadnej książki Olgi Tokarczuk. Noblistka i jej mąż również pojawili się na gali rozdania Paszportów "Polityki" i machali z widowni do przybyłych.

d437g9c

Zobacz też: Oscary 2020. Nominacje ogłoszone. Oto szczęśliwcy

Olga Tokarczuk z nagrodą ZAiKS-u. "Za chwilę moja profesja stanie się niepotrzebna"

d437g9c

Podziel się opinią

Share
d437g9c
d437g9c