"Parasite" dla HBO. Bong Joon-ho zrobi ze swojego oscarowego filmu serial

"Parasite" dla HBO. Bong Joon-ho zrobi ze swojego oscarowego filmu serial
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

11.02.2020 13:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Koreański film "Parasite" podbił tegoroczną galę oscarową, zdobywając 4 statuetki, w tym za najlepszy film. Produkcja pojawi się za jakiś czas na kanale HBO, ale w formie serialu. Reżyser Bong Joon-ho rozszerzy niektóre sceny.

Południowokoreański film "Parasite" to prawdziwy hit 2019 r. Zgarnął masę nagród na wielu festiwalach na całym świecie, a szczególnie podbił ostatnie rozdanie Oscarów. Zdobył 4 statuetki, w tym dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego i najlepszego filmu w ogóle. To pierwszy koreański film, który dostał Oscara oraz pierwszy nieanglojęzyczny, który wygrał z produkcjami z Hollywood.

Reżyser "Parasite" Bong Joon-ho bardzo szybko zdobył sympatię filmowców z Los Angeles, ale na razie nie będzie kręcił nowych filmów. Dostał za to propozycję zrobienia serialu od stacji HBO.

Koreańczyk nakręci serial na podstawie swojego hitowego filmu. Rozmowy trwały od kilku tygodni. Choć nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia, to po sukcesie wydaje się ono być kwestią czasu. Według amerykańskich portali branżowych "Parasite" zaplanowano jako miniserial, który ma trwać łącznie 6 godz. Bong Joon-ho powiedział w rozmowie z "The Wrap", że w dwugodzinnym filmie nie zawarł wszystkich pomysłów, jakie miał, i że potrzebowałby jeszcze 4 godz, aby opowiedzieć całość.

Z kolei "Hollywood Reporter" donosi, że nowa wersja "Parasite" może być anglojęzyczna. Nie będzie wtedy istnieć bariera językowa dla Amerykanów. Jednak to może zaszkodzić koreańskim aktorom, którzy mogą nie wrócić do produkcji.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także