Trwa ładowanie...

"Panorama" z największą liczbą wpadek, "Fakty" prawie bez żadnej

Share
"Panorama" z największą liczbą wpadek, "Fakty" prawie bez żadnejŹródło: AKPA
d21g3xy

W maju br. najwięcej wpadek antenowych wśród wszystkich głównych dzienników TV zaliczyła ”Panorama” TVP2. Prawie żadnej wpadki nie miały ”Fakty”. Najpopularniejszym tematem serwisów była polityka, ale wśród tematów szczegółowych prowadziło Euro 2012.

Redakcji serwisu TVP2 przydarzyło się aż siedem błędów językowych, trzy wpadki techniczne i tyle samo merytorycznych. Wśród tych ostatnich znalazła się mapa, z której wynikało, że 13 reprezentacji w trakcie Mistrzostw Europy będzie nocowało w Polsce, natomiast 16 na Ukrainie. Według reporterów ”Panoramy” Lee Richardson nazywa się Lee Richards, a Wojciech Szczęsny ma na imię Maciej.

Mniej wpadek zaliczyli dziennikarze ”Wiadomości” i ”Wydarzenia”. Obie redakcje popełniły po pięć błędów językowych i po dwa techniczne. W maju niemal bezbłędne były ”Fakty”, które na swoim koncie za cały miesiąc miały tylko jedną wpadkę techniczną. Łącznie we wszystkich serwisach pojawiło się 28 uchybień różnych typów, czyli więcej niż średnia roczna.

d21g3xy

W porównaniu do rankingu z poprzedniego miesiąca, liczba wpadek ”Panoramy” wzrosła prawie dwukrotnie. W kwietniu było ich siedem. Wzrost zanotowały ”Wiadomości” i ”Wydarzenia”, a spadek ”Fakty”, które przed miesiącem zajmowały drugą lokatę.

W maju br. ponownie najczęstszą kategorią tematyczną w telewizyjnych serwisach informacyjnych była polityka. W ciągu 31 dni wyemitowano aż 304 materiały jej dotyczące, co oznacza średnią dzienną 2,45 reportażu na wydanie programu. Na drugim miejscu, za sprawą Mistrzostw Europy w piłce nożnej, znalazł się sport. Wśród tematów szczegółowych Euro 2012 znalazło się na zdecydowanym prowadzeniu, przed reformą emerytalną, wyborami prezydenckimi we Francji oraz kwestiami związanymi z budową dróg i autostrad.

To, że już w maju Euro 2012 była najważniejsze, pokazuje także pozycjonowanie tematów. Aż 41 razy ME znalazły się na „jedynce” w dziennikach informacyjnych, zdecydowanie wyprzedzając reformę emerytalną (18) i pomyłkę Obamy, dotyczącą polskich obozów koncentracyjnych.

Badanie „Press-Service Monitoring Mediów” dotyczy czterech największych dzienników w Polsce: ”Faktów” TVN, ”Wiadomości” TVP1, ”Wydarzenia” Polsatu i ”Panoramy” TVP2. Analitycy wzięli pod uwagę wszystkie materiały, jakie pojawiły się w ich ramach od 1 do 31 maja 2012.

(fot. AKPA)
Źródło: (fot. AKPA)
(fot. TVN)
Źródło: (fot. TVN)

[

]( http://www.wirtualnemedia.pl )

d21g3xy

Zobacz także:

[

Jurorka znowu pokazala za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie!Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g ) * Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

d21g3xy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d21g3xy
d21g3xy