Trwa ładowanie...
d4hay1h

"Panorama": Radosław Masłowski, zwolniony reporter ostro krytykuje nowe praktyki redakcji

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Panorama": Radosław Masłowski, zwolniony reporter ostro krytykuje nowe praktyki redakcji
(AKPA)
d4hay1h

Materiał, za który rzekomo ukarano Masłowskiego, był tzw. "michałkiem", czyli żartobliwą wiadomością prezentowaną często na koniec serwisów informacyjnych. News traktował o angielskiej firmie, która uszyła garnitur dla konia. Jak pisał później wzburzony dziennikarz, podczas realizacji materiału miał usłyszeć, że warto byłoby w tym temacie dodać zdanie, że taki koń w garniturze pasowałby na sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Ocenę, czy taki żart byłby śmieszny pozostawił czytelnikom i widzom. - Licho wygląda ta zmiana - skwitował krótko sytuację w TVP.

Masłowski, który był reporterem "Panoramy" od 2005 roku, twierdzi, że jego zwolnienie odbyło się w bardzo nerwowej atmosferze. Według niego, prawdziwym powodem jego odwołania było to, że kilka razy odmówił szefowi programu "podania nieprawdziwej, szkalującej opozycję informacji".

- Był wrzask, groźby i epitety a po kilkuminutowej tyradzie pełnej bluzgów i przekleństw (co wprawiło w zdumienie mimowolnych świadków tej rozmowy) usłyszałem, że powodem mojego zwolnienia jest fakt, że spóźniłem się z materiałem na emisje. Oczywiście materiał tego dnia ukazał się o czasie - cytuje facebookowy wpis Masłowskiego portal wirtualnemedia.pl (zachowano oryginalną pisownię).

d4hay1h

- I nie musicie pisać, jak przykro i szkoda bo żałować trzeba tych, którzy w tej redakcji nadal muszą pracować. Większość z nich ma nadzieje, że kiedyś wrócą normalne czasy:- bez cenzury, ingerowania w tematy i zakazu krytyki partii rządzącej. I za nich trzeba trzymać kciuki. Przykro, że nie mogą nawet kliknąć "lubię to" pod tym postem, bo nawet to mogłoby stać się powodem zwolnienia - pisał wzburzony dziennikarz.

Fakt, że spóźnił się z montażem wiadomości, nie jest dla Masłowskiego wystarczającym powodem do zwolnienia.

- Nie było jednak ryzyka, że nie wejdzie do programu. To był ostatni temat wydania, więc w kolejności do montażu też znalazł się na końcu. Takie rzeczy się zdarzają w programie na żywo - tłumaczy reporter portalowi press.pl.

Masłowski jest przekonany, że prawdziwym powodem jego zwolnienia było nie spóźnienie się z materiałem, ale brak jego zgody na tworzenie informacji szkalujących opozycję.

d4hay1h

- Szef redakcji podchodził do biurka i mówił, co napisać. Kiedy robiłem na przykład temat kryminalny o sprawie sądowej, chciał, żeby powiedzieć, że sądy źle działały z winy PO. Przy każdym temacie miała być szpila - powiedział dziennikarzowi press.pl.

Portalowi udało się uzyskać komentarz szefa "Panoramy", Piotra Lichoty. - Mimo że pan Radek użył kłamstw i pomówień, życzę mu wszystkiego dobrego - skomentował krótko. TVP natomiast jak dotąd nie komentuje zaistniałej sytuacji.

Zobacz także: #dziejesienazywo: Co z mediami publicznymi w Polsce? "Polscy politycy nie dojrzeli do pewnych rzeczy"

d4hay1h

Podziel się opinią

Share
d4hay1h
d4hay1h