Trwa ładowanie...

"Pan tu nie stał": nowy program Tomasza Łysiaka zastąpi popularne kabarety?

Share
"Pan tu nie stał": nowy program Tomasza Łysiaka zastąpi popularne kabarety?
Źródło: AKPA
d16t5lm

We wrześniu br. (nie ustalono jeszcze dokładnej daty emisji premierowego odcinka) na antenie TVP2 wystartuje nowy program satyryczny (tutaj możecie sprawdzić aktualny program telewizyjny). Wiadomo, że audycja zatytułowana "Pan tu nie stał" będzie pokazywana w każdą sobotę o godz. 16.45, a rola prowadzącego została powierzona publicyście - Tomaszowi Łysiakowi.

- Będzie to program satyryczny z elementami plenerowego quizu z wiedzy historycznej i silnym powiązaniem z lokalnymi społecznościami. Do tego program zupełnie apolityczny, prezentujący satyrę na naszą historię. Takiej audycji w TVP jeszcze nie było - zapewnił Marcin Wolski, dyrektor Dwójki, w rozmowie z serwisem wirtualnemedia.pl.

Zgodnie z założeniem stacji, odcinki "Pan tu nie stał" będą realizowane poza studiem. Gospodarz programu ma podróżować po Polsce i przeprowadzać rozmowy z przedstawicielami lokalnych społeczności, przepytując ich z historii Polski. Na ekranie towarzyszyć mu będzie współprowadzący, którym najprawdopodobniej zostanie jeden z polskich aktorów. Czy nowa audycja zdoła zastąpić zdjęte w zamian z anteny produkcje kabaretowe? To się dopiero okaże.

d16t5lm

Przypomnijmy, że Tomasz Łysiak jest historykiem i publicystą. Jego teksty ukazują się na łamach "W Sieci" i "Gazety Polskiej". Wcześniej znany był z audycji "DeDektyw Inwektyw" w Radiu Wawa.

Zobacz także: Szymon Majewski: co sądzi o TVP i Jacku Kurskim?

d16t5lm

Podziel się opinią

Share
d16t5lm
d16t5lm