Seriale zagranicznePamiętacie charakterystyczną muzykę z serialu "Dexter"? Zmarł jej twórca, Daniel Licht

Pamiętacie charakterystyczną muzykę z serialu "Dexter"? Zmarł jej twórca, Daniel Licht

Pamiętacie charakterystyczną muzykę z serialu "Dexter"? Zmarł jej twórca, Daniel Licht
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | Materiały prasowe

06.08.2017 17:41, aktual.: 07.08.2017 09:05

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kompozytor miał 60 lat. Zmarł w swoim domu w Topanga Canyo, w Kalifornii po długiej walce z nowotworem, tzw. mięsakiem. Rozpoznawalność przyniosło mu tworzenie ścieżek dźwiękowych, które przyprawiały o gęsią skórkę, a były wykorzystywane w horrorach i przerażających grach komputerowych.

To właśnie Daniel Licht odpowiada za muzykę, którą kilka lat temu fani produkcji Showtime, serialu "Dexter", masowo ustawiali w telefonach jako dzwonek informujący o przychodzącym połączeniu. Już pierwsze charakterytyczne tony pochodzące z tematu z czołówki pozwalały wielbicielom produkcji na rozpoznanie utworu jako rozpoczynającego ich ulubiony thriller.

O śmierci utalentowanego muzyka, twórcy muzyki filmowej powiedzieli mediom Seth Kaplan z Evolution Music Partners i Jana Davidoff z agencji PR. Na wiadomość natychmiast zareagował odtwórcej tytułowej roli w "Dexterze".

"Z przykrością dowiedziałem się o tym, że Dan odszedł" - oznajmił Michael C. Hall w oświadczeniu. "Jego muzyka dosłownie ustawiła ton dla Dextera. Miałem szczęście znać Dana, jego talent pasował do jego życzliwości". Aktor sam również zmagał się z nowotworem. Chorobę pokonał w 2010 roku.

Tutaj znajdziecie czołówkę słynnego serialu. Wsłuchajcie się w muzykę!

W 2015 roku Licht odwiedził Polskę. Wziął udział w Międzynarodowej Gali Seriali (Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie), gdzie na scenie wykonał stworzony w 2006 roku słynny "Blood Theme" z "Dextera".

Daniel pozostawił żonę i syna. Mszę żałobną za muzyka i kompozytora zaplanowano na 18 sierpnia.

Obraz
© Materiały prasowe
Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także