Pamiętacie charakterystyczną muzykę z serialu "Dexter"? Zmarł jej twórca, Daniel Licht

Kompozytor miał 60 lat. Zmarł w swoim domu w Topanga Canyo, w Kalifornii po długiej walce z nowotworem, tzw. mięsakiem. Rozpoznawalność przyniosło mu tworzenie ścieżek dźwiękowych, które przyprawiały o gęsią skórkę, a były wykorzystywane w horrorach i przerażających grach komputerowych.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Kadr z serialu "Dexter"
Kadr z serialu "Dexter" (Materiały prasowe, Fot: Materiały prasowe)
WP

To właśnie Daniel Licht odpowiada za muzykę, którą kilka lat temu fani produkcji Showtime, serialu "Dexter", masowo ustawiali w telefonach jako dzwonek informujący o przychodzącym połączeniu. Już pierwsze charakterytyczne tony pochodzące z tematu z czołówki pozwalały wielbicielom produkcji na rozpoznanie utworu jako rozpoczynającego ich ulubiony thriller.

O śmierci utalentowanego muzyka, twórcy muzyki filmowej powiedzieli mediom Seth Kaplan z Evolution Music Partners i Jana Davidoff z agencji PR. Na wiadomość natychmiast zareagował odtwórcej tytułowej roli w "Dexterze".

"Z przykrością dowiedziałem się o tym, że Dan odszedł" - oznajmił Michael C. Hall w oświadczeniu. "Jego muzyka dosłownie ustawiła ton dla Dextera. Miałem szczęście znać Dana, jego talent pasował do jego życzliwości". Aktor sam również zmagał się z nowotworem. Chorobę pokonał w 2010 roku.

WP

Tutaj znajdziecie czołówkę słynnego serialu. Wsłuchajcie się w muzykę!

W 2015 roku Licht odwiedził Polskę. Wziął udział w Międzynarodowej Gali Seriali (Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie), gdzie na scenie wykonał stworzony w 2006 roku słynny "Blood Theme" z "Dextera".

WP

Daniel pozostawił żonę i syna. Mszę żałobną za muzyka i kompozytora zaplanowano na 18 sierpnia.

Tego serialu nie można nie znać.

Materiały prasowe
Podziel się
WP
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP