Trwa ładowanie...
marta nieradkiewicz
03-07-2015 17:04

''Pakt'': Anna Radwan, Alicja Dąbrowska i Witold Dębicki w nowym serialu HBO

''Pakt'': Anna Radwan, Alicja Dąbrowska i Witold Dębicki w nowym serialu HBO
d3r8jqu

Marta Nieradkiewicz, Anna Radwan, Alicja Dąbrowska i Witold Dębicki dołączyli do obsady serialu "Pakt" HBO.

Marta Nieradkiewicz występuje w roli Weroniki - analityczki w Centralnym Biurze Śledczym Policji, a jednocześnie przyjaciółki głównego bohatera Piotra (Marcin Dorociński)
. Weronika rozpracowuje sprawę podejrzanych przepływów pieniężnych w fundacji firmy Hydro - śledztwo dziennikarskie w tej kwestii prowadzi również Piotr. Szefową Weroniki jest Elżbieta (Anna Radwan), naczelnik Wydziału do Zwalczania Zorganizowanej Przestępczości Ekonomicznej.

Witold Dębicki kreuje postać Andrzeja, charyzmatycznego szefa działu krajowego opiniotwórczego dziennika "Kurier", w którym pracuje również główny bohater serialu Piotr. W zespole Andrzeja pracuje Monika (w tej roli Alicja Dąbrowska), młoda ambitna dziennikarka, skłonna wiele poświęcić, by zdobyć ważne informacje.

d3r8jqu

- Wątek mediów jest dla fabuły "Paktu" niezmiernie ważny - wyjaśnia Izabela Łopuch, szefowa produkcji HBO Polska. - W redakcji podejmowane są kluczowe decyzje o publikacji ustaleń z dziennikarskich śledztw, często pod presją czasu i w konkurencji z innymi mediami. To tu dochodzi do konfliktów między żyjącymi w napięciu bohaterami. Chcieliśmy pokazać, jak różnice pokoleniowe przyczyniają się do powstawania konfliktów, jak zderzają się światopoglądy i jak trudno jest ocenić, kto ma rację. Mamy nadzieję, że serial pobudzi również do dyskusji o ewoluującej wraz ze zmianami społecznymi roli mediów opiniotwórczych i etyce zawodu dziennikarza.

Sześcioodcinkowy thriller sensacyjny rozgrywa się w realiach współczesnej Polski. W serialu występują również Magdalena Cielecka, Edward Linde Lubaszenko i Marcin Wojciechowski. Reżyserem serialu jest Marek Lechki (Erratum, Bez tajemnic), a operatorem Paweł Flis.

Premiera planowana jest na jesień 2015 roku.

d3r8jqu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3r8jqu