Trwa ładowanie...
d4ke1iw

Owsiakowi puściły nerwy. "Gdzie Pan był, Panie profesorze?"

Od 22 października na ulicach miast w całej Polsce odbywa się Strajk Kobiet. Protestujący buntują się przeciwko decyzji TK ws. aborcji embriopatologicznej.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Jurek Owsiak odpowiedział prof. Bralczykowi
Jurek Owsiak odpowiedział prof. Bralczykowi (ONS, Fot: Julia Łobodzińska, Daniel Wysocki)
d4ke1iw

Od czwartku w 60 miastach w Polsce odbywają się protesty. Większość kobiet wyszła na ulice, żeby pokazać swój sprzeciw nie tylko wobec decyzji Trybunału Konstytucyjnego, ale również wobec obecnej władzy.

Protestujący wykrzykują hasła, które szybko zapadają w pamięć. Niektórzy skandowali w rytm słynnej piosenki Erica Prydza "Call On Me". Inni wykrzykują jedno słowo, które Jerzy Bralczyk uznał za "szkodliwe".

d4ke1iw

Jurek Owsiak zwrócił się do prof. Jerzego Bralczyka

Jerzy Bralczyk, w rozmowie z portalem Natemat.pl przyznał, że słowo "wypier...ć" nie przynosi żadnych korzysci. "[...] Raczej szkodzi tym protestom, niż pomaga" - stwierdził. "[...] Sugeruje, że protestującym nie tyle chodzi o konkretną sprawę, ile o usunięcie tych, których, usunąć chcą – prawdopodobnie rządu, obecnych ustawodawców albo kogoś innego".

Na słowa językoznawcy zareagował Jurek Owsiak. Szef WOŚP odniósł się również do gestu, który Joanna Lichocka pokazała w sejmie. W poście na Facebooku zwrócił się do Jerzego Bralczyka: "Gdzie Pan był Panie profesorze, kiedy posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała fu...a w Sejmie?".

"Pan profesor Bralczyk stwierdził, że słowo - hasło WYPIER...Ć nie służy dobrze manifestacjom. Mówiąc krótko a może by słowo PRECZ, WYNOCHA a może MAMY WAS DOSYĆ. No więc nie - słowo hasło WYPIER...Ć jest jedynym dzisiaj zrozumiałym poleceniem wobec ludzi, którzy zdemontowali Polskę i fundamenty państwa! Gdzie Pan był Panie profesorze, kiedy posłanka PiS Joanna Lichocka pokazała fu**a w Sejmie? Gdzie Pan był, kiedy sędzia Trybunału Konstytucyjnego Krystyna Pawłowicz wyzywała i lżyła profesora Bartoszewskiego czy pana Stanisławskiego".

Post Jurka Owsiaka na Facebooku Facebook
Post Jurka Owsiaka na Facebooku (Facebook, Fot: Jurek Owsiak)

Pod postem pojawiło się wiele komentarzy. Internauci popierali wykorzystywanie wulgarnego słowa podczas Strajku Kobiet. "Grzecznie już było, to słowo jest bardzo krótkie i treściwe w przekazie","po dobroci już było i nie rozumieli", "jak znam historię świata, tak nie kojarzę by jakąkolwiek, nawet najmniejszą rewolucję wygrali profesorowie swoimi stylistycznie wspaniałymi elaboratami. Brawo Jurek!" - czytamy pod postem.

d4ke1iw

Zobacz także: Jurek Owsiak apeluje do Łukasza Szumowskiego. Radosław Fogiel odpowiada

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d4ke1iw

Podziel się opinią

Share
d4ke1iw
d4ke1iw