Ostatni sezon "Dynastii Tudorów" w Polsce

Ostatni sezon "Dynastii Tudorów" w Polsce
Źródło zdjęć: © HBO

08.09.2010 13:34

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HBO prezentuje czwarty i ostatni sezon serialu opowiadającego o losach Henryka VIII, jednego z najbardziej kontrowersyjnych brytyjskich władców. Premiera pierwszych dwóch odcinków serialu „Dynastia Tudorów” odbędzie się w sobotę, 18 września o godz. 22.00 w HBO.

Akcja czwartego sezonu „Dynastii Tudorów” rozpoczyna się w 1540 roku i przedstawia ostatnie lata rządów monarchy. Pięćdziesięcioletni król Henryk VIII (Jonathan Rhys-Meyers) postanawia poślubić piękną, zaledwie siedemnastoletnią Katarzynę Howard (Torrance Coombs)
. Wierzy, że małżeństwo z młodziutką, namiętną dziewczyną da mu szczęście, którego nie zaznał w poprzednich związkach. Starzejący się król zmaga się także z intrygami na dworze, gdzie jedynym wiernym mu towarzyszem pozostaje stojący u jego boku od lat książę Suffolk Charles Brandon (Henry Cavill).

W rolę Henryka VIII wcielił się Jonathan Rhys-Meyers. Oprócz niego w serialu występują m.in. Henry Cavill, Sarah Bolger i Joely Richardson. Jonathan Rhys-Meyers tak mówi o swojej postaci po czterech sezonach serialu: „[Henryk] zrobił bardzo wiele dla swojego kraju. Dał też Anglii Elżbietę, która była jednym z najwybitniejszych władców. Zainicjował wiele przedsięwzięć, których efekty stały się widoczne po latach. Był niezwykle inteligentnym mężczyzną, choć trzeba przyznać, że miał przerośnięte ego, był próżny i uważał się za boga. Władza absolutna deprawuje człowieka. Tak też stało się w jego przypadku. Rozumiem go i podziwiam, ale nie bezkrytycznie. Henryk był bardzo filmową postacią, choć moim zdaniem nie był wielkim władcą.” „Widzimy schyłek rządów Henryka, który trzyma ster władzy mocną ręką. Władca nie wycofuje się z życia publicznego - wręcz przeciwnie - oznajmia wszystkim niespodziewane decyzje. Ma ponad 40 lat, czyli jest w sile wieku, ale cierpi z powodu wielu dolegliwości (…).” - mówi o czwartym
sezonie serialu Michael Hirst, twórca „Dynastii Tudorów”.

Premiera czwartego sezonu „Dynastii Tudorów” odbędzie się w sobotę, 18 września o godz. 22.00 w HBO. Serial emitowany będzie po dwa odcinki. Powtórki będzie można oglądać w niedziele o godz. 22.00 w HBO2 oraz w środy po północy na antenie HBO.

Zobacz także:

[

CO SIĘ STAŁO BRODZIK?! WYGLĄDA FATALNIE! ]( http://teleshow.wp.pl/dlaczego-brodzik-nie-przyjmuje-nowych-rol-6026598542222465g )
[

GRZECZNE DZIEWCZYNKI NA "NAGICH" OKŁADKACH ]( http://teleshow.wp.pl/grzeczne-dziewczynki-szaleja-6034033195443329g )
[

POLSKIE SEKSBOMBY BEZ MAKIJAŻU I STYLIZACJI ]( http://teleshow.wp.pl/obnazamy-polskie-serialowe-seksbomby-6034033566327937g )
[

TYCH ZDJĘĆ GWIAZDY WSTYDZĄ SIĘ NAJBARDZIEJ ]( http://film.wp.pl/gwiazdy-w-najbardziej-zenujacych-momentach-6025280354886273g )

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także