Trwa ładowanie...

"Ostatni królowie - wojownicy Europy": poznaj brutalną i niezwykłą historię średniowiecznej Europy w nowym serialu Viasat History Polsat

15 marca na kanale Viasat History Polsat rusza nowy serial historyczny, w którym znany brytyjski historyk i osobowość telewizyjna, Dan Snow zabierze widzów w niesamowitą podróż do przeszłości. Dzięki najnowszym analizom starożytnych dokumentów, odkryjemy fakty o ludziach żądnych władzy, krwi i bogactwa. Przyjrzymy się walce o kulturę i przekonania. "Ostatni królowie - wojownicy Europy" to kolejna produkcja na kanale Viasat History Polsat, która w ciekawy i rzetelny sposób przybliża prawdziwe historie z przeszłości, bez przekłamań i uproszczeń, charakterystycznych dla popularnych seriali kostiumowych.

"Ostatni królowie - wojownicy Europy": poznaj brutalną i niezwykłą historię średniowiecznej Europy w nowym serialu Viasat History PolsatŹródło: Materiały prasowe
d3dku5y
d3dku5y

Tysiąc lat temu Wiking, Sakson i Norman walczyli o chwałę i koronę małej wyspy u wybrzeży Europy. Earl Harold (Adam James)
zasiadł na tronie króla Anglii, wystawiając się na gniew księcia Normandii, Williama (Ed Stoppard)
. Konkurencyjny władca wierzył, że tron był mu obiecany i decyduje się dokonać inwazji. Taką samą decyzję podejmuje Harald III Srogi (Clive Russell) z Norwegii. Anglia wkrótce będzie musiała stawić czoła najeźdźcom.

Materiały prasowe
Źródło: Materiały prasowe

"Ostatni królowie - wojownicy Europy" to projekt Dana Snowa, historyka, który sam o sobie mówi, że żywi się, śpi i oddycha historią. Pisze o niej, czyta, analizuje, tweetuje, publikuje na Facebooku, filmuje, nagrywa i opowiada. W swoim serialu Snow opowie o rodzinnych waśniach, zdradach i spiskach, które zmieniły Europę. Odwiedzi miejsca wydarzeń, które zaważyły na losach naszego kontynentu. Przeprowadzi eksperymenty, które pomogą nam zrozumieć realia dostaw, transportu i produkcji broni w tamtych czasach. Wszystko to pozwoli na przywrócenie do życia brutalnej i niezwykłej historii w obrazowych i realistycznych odcinkach serii.

Dla miłośników jeszcze bardziej odległych czasów kanał Viasat History Polsat przygotował serial "Rzym: pierwsze supermocarstw". Większość programów o starożytnym Rzymie przedstawia dobrze znane dzieje jego cesarzy, tymczasem historia opowiedziana w tej produkcji zaczyna się niemal tysiąc lat wcześniej, w okresie prehistorycznym. Koncentruje się na dziejach niezwykłego rozwoju Rzymu: od niewielkiej osady glinianych chat w epoce żelaza, poprzez królestwo i republikę aż do potężnego imperium. To historia tysiąca lat mordów, ambicji, zdrad i chciwości. Odwiedzimy miejsca będące areną tych wydarzeń, między innymi Rzym, Pompeje, Sycylię, Francję i Tunezję. Naszymi przewodnikami w tej podróży będą wybitni eksperci historii starożytnej, a świetnie przygotowana grafika pomoże nam lepiej poznać atmosferę tamtych czasów.

d3dku5y

Od niedzieli 19 marca na kanale Viasat History Polsat będzie również można oglądać serial "Wielkie nadzieje", będący urzekającą rozmachem adaptacją klasycznej powieści Karola Dickensa. To historia Pipa, ubogiego sieroty, którego życie zmienia się dzięki pomocy tajemniczego, anonimowego dobroczyńcy. Pewnego zimowego dnia 11-letni Pip spotyka zbiegłego skazańca, Magwitcha, który zmusza chłopca do uwolnienia go z kajdan za pomocą skradzionego pilnika. Pip, oprócz pilnika, przynosi przestępcy jedzenie: ten bezinteresowny akt pomocy okaże się być brzemienny w skutkach dla nich obu. "Wielkie nadzieje" to po części thriller, po części historia wielkiej tajemnicy. To opowieść o obsesji, deprawacji, zemście, odkupieniu i przebaczeniu. O tym, co jesteśmy w stanie zrobić, ile zaryzykować i jak daleko posunąć się w imię miłości.

"Wojna kuzynów" (na kanale od 2 marca) to z kolei doskonała propozycja dla widzów zainteresowanych realiami pierwszej wojny światowej. Trzyczęściowy program ukazuje role, jakie odegrało trzech kuzynów - car Rosji Mikołaj II, cesarz Niemiec Wilhelm II i król Anglii Jerzy V - władców największych potęg Europy z początku XX wieku. To fascynująca historia wpływu ich wzajemnych relacji na wybuch wojny, który być może był znacznie większy, niż sądzili dawniej historycy.

Tu pobierzesz za darmo aplikację Program TV:

d3dku5y
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3dku5y