Ostateczny wyrok. Sąd zdecydował ws. Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan
Barbara Kurdej-Szatan
Źródło zdjęć: © AKPA
oprac. MOS

13.02.2023 18:04

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Emocjonalny wpis Barbary Kurdej-Szatan o funkcjonariuszach Straży Granicznej trafił pod lupę prokuratury. Sąd Okręgowy w Warszawie utrzymał w mocy postanowienie sądu I instancji o umorzeniu postępowania przeciwko aktorce.

Barbara Kurdej-Szatan na początku listopada 2021 r. zamieściła na Instagramie niepokojące nagranie z polsko-białoruskiej granicy. Wpis opatrzyła wulgarnymi określeniami pod adresem funkcjonariuszy Straży Granicznej.

"To jest ku..a 'straż graniczna'? 'Straż'? To są maszyny bez serca bez mózgu bez NICZEGO! Maszyny ślepo wykonujące rozkazy! Ku..a! Jak tak można! Boli mnie serce, boli mnie cała klatka piersiowa, trzęsę się i ryczę! Mordercy! Chcecie takiego rządu wciąż? Który zezwala na takie rzeczy, wręcz rozkazuje tak się zachowywać? Ku...aaaaaaaaa!" – napisała wówczas aktorka.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

W czerwcu 2022 r. wpłynął akt oskarżenia przeciwko Barbarze Kurdej-Szatan. Aktorkę oskarżono o zniesławienie Straży Granicznej oraz jej funkcjonariuszy. Na początku grudnia 2022 r. Sąd Rejonowy w Pruszkowie umorzył postępowanie przeciwko oskarżonej aktorce, uznając, że zarzucany jej czyn nie zawiera znamion czynu zabronionego.

Prokuratura Okręgowa w Warszawie odwołała się od tej decyzji, ale Sąd Okręgowy w Warszawie właśnie utrzymał w mocy postanowienie sądu I instancji o umorzeniu postępowania. Wyrok jest prawomocny, co oznacza, że aktorka może odetchnąć z ulgą.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o masakrowaniu "Znachora", najgorszych filmach na walentynki i polskich erotykach, które podbijają świat (a nie powinny) . Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także