Są wyniki oglądalności "Teleexpressu" Orłosia. Liczył na więcej?

Maciej Orłoś wrócił do "Teleexpressu"
Maciej Orłoś wrócił do "Teleexpressu"
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe

05.01.2024 21:52, aktual.: 07.01.2024 11:45

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

4 stycznia, pierwsze po kilkudniowej przerwie wydanie "Teleexpressu", poprowadził Maciej Orłoś. Dziennikarze i medioznawcy pozytywnie podsumowali jego występ. Jednak wynik oglądalności programu trochę chyba rozczarował. Mogło się wydawać, że na powrót Orłosia do TVP czekać będzie więcej osób.

Maciej Orłoś był prezenterem "Teleexpressu" przez ponad 25 lat. Po raz pierwszy poprowadził popularny program informacyjny 15 czerwca 1991 roku. Z widzami TVP1 pożegnał się, jak się okazało nie na zawsze, 31 sierpnia 2016 roku. Powrócił po 7 latach i 4 miesiącach.

- Witam po krótkiej, siedmioipółletniej przerwie. Bardzo mi miło, że możemy ponownie się zobaczyć. Jak śpiewał Zbigniew Wodecki, lubię wracać tam, gdzie byłem. "Teleexpress" wjeżdża na odnowione tory, będzie jechał szybko, dynamicznie, lekko, punktualnie i rzetelnie - zapowiedział Orłoś.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak podaje "Press", pierwsze wydanie reaktywowanego "Teleexpresu" śledziło średnio ok. 2,2 mln widzów (1,8 mln w TVP 1 oraz 342 tys. w TVP Info i 41 tys. w TVP Polonia).

W porównaniu do średniej oglądalności "Teleexpressu" z listopada ubiegłego roku jest to wynik wyraźnie słabszy. Różnica sięga bowiem 300 tys. osób. Przed zmianą władz w telewizji publicznej "Teleexpress" w TVP 1 i TVP Info mógł liczyć średnio na 2,5 mln widzów.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2224)
Zobacz także