Trwa ładowanie...
Orange Kino Letnie: gwiazdy filmu pokazują talent kulinarny

Orange Kino Letnie: gwiazdy filmu pokazują talent kulinarny

Share
d4d9vmh

Orange Kino Letnie to uczta nie tylko dla duszy, ale i dla ciała. Organizatorzy zapraszają do kawiarni festiwalowej "Koło Molo" w Sopocie, położonej na sopockim Molo, tuż przy słynnej fontannie. To właśnie tutaj w każdy czwartek lipca zapraszamy na spotkanie z cyklu "Gotowanie z Gwiazdami" podczas którego Tomasz Jakubiak będzie gotował wspólnie ze Małgosią Potocką (21 lipca) oraz Katarzyną Glinką (28 lipca). Zobaczcie, jak 14 lipca wspólnie gotowali aktor Antoni Królikowski oraz raper, producent i dziennikarz – Vienio.

Z kolei w sierpniu widzów czekają dwa wyjątkowe spotkania z cyklu "Made in Poland". Dnia 4 sierpnia z publicznością spotka się gwiazda filmu "Panie Dulskie" niezwykle utalentowana Katarzyna Figura oraz reżyser filmu - Filip Bajon. Natomiast dnia 11 sierpnia odbędzie spotkanie z gwiazdą filmu "Chemia" – Tomaszem Schuchardtem oraz producentką Katarzyną Sarnowską.

Codziennie od 1 lipca do 31 sierpnia w Sopocie i Zakopanem oraz we wszystkie środy i czwartki w Giżycku, filmami można rozkoszować się z wygodnych leżaków plażowych, klimatycznych ław góralskich i po raz pierwszy w Polsce - z przycumowanych w marinie jachtów.

d4d9vmh

Jak co roku, tygodniowy repertuar festiwalu podzielony został na interesujące dni tematyczne: Muzyczne poniedziałki, Festiwale, festiwale, środy z Orange i mega hitem, Made in Poland, Komediowe piątki, Oscary!, Kobiece niedziele.

Festiwal Orange Kino Letnie rozpoczynają "Muzyczne poniedziałki", nadając rytm kolejnym dniom tygodnia. Specjalnie dla widzów festiwalu, poruszający dokument o kobiecie, której życie było muzyką czyli "Amy"; oraz "Tylko Kochankowie przeżyją" Jima Jarmusha – opowieść o wiecznej miłości w rytmie hipnotycznej muzyki ze wspaniałą Tildą Swinton w roli głównej.
We wtorki - kino artystyczne pod hasłem "Festiwale, festiwale". W tej sekcji zobaczycie portret pozornie zwykłej rodziny czyli argentyńskiego kandydata do Oscara "El Clan". Ponadto "Koneser" - film twórcy kultowego "Cinema Paradiso" oraz nakręcony w jednym dwugodzinnym ujęciu, nagrodzony Srebrnym Niedźwiedziem w Berlinie film "Victoria".

W energetycznym środowym repertuarze "Z Orange i mega hitem" nie zabraknie Brada Pitta w trzymającym w napięciu dramacie wojennym "Furia", słynnego misia z filmu "Ted 2" czy legendarnych "Szybkich i Wściekłych 7", gdzie napędzani adrenaliną Vin Diesel i Jason Statham przekraczać będą limity, nie tylko prędkości.

Czwartkowy cykl "Made in Poland" to przegląd najnowszych rodzimych produkcji, o których głośno w Polsce i na świecie, jak "11 minut" z Piotrem Głowackim i Andrzejem Chyrą, "Body/Ciało" z Mają Ostaszewską i Januszem Gajosem, czy roztańczone "Córki dancingu" z Magdaleną Cielecką i Kingą Preis. Koncert aktorski zagrają dla nas Krystyna Janda, Katarzyna Figura, Sonia Bohosiewicz i Maja Ostaszewska, czyli "Panie Dulskie". Prawdziwa opowieść o szalonej miłości z Agnieszką Żulewską i Tomaszem Schuchardtem - to "Chemia", film Bartka Prokopowicza, który powstał na kanwie wydarzeń z życia Magdy Prokopowicz – założycielki Fundacji Rak'n'Roll.

d4d9vmh

"Komediowe piątki" rozpoczynają weekendowe szaleństwo. O tym, że nigdy nie jest za późno, żeby zacząć wszystko od nowa opowie szwedzki "Stulatek który wyskoczył przez okno i zniknął", a siedemnaście milionów roześmianych widzów to najlepsza rekomendacja dla francuskiej komedii "Za jakie grzechy, dobry Boże".

W soboty filmowe creme de la creme w cyklu "Oscary!" Prawdziwa filmowa uczta: nagrodzony aż czterema statuetkami "Birdman" ze zjawiskową rolą Michaela Keatona, wybitny "Grand Budapest Hotel" z Ralphem Fiennesem, Edwardem Nortonem i Adrienem Brodym. Ponadto rozpędzony jak rollercoaster "Big short" z Ryanem Goslingiem i Christianem Balem w rolach rekinów nowojorskiej finansjery.

Festiwalowy tydzień zamkną nastrojowe "Kobiece niedziele", które oczarują nie tylko płeć piękną. Rozpieszczać widzów będzie m.in. Woody Allen i jego "Nieracjonalny mężczyzna", gdzie Joaquin Phoenix i Emma Stone, spierając się o sens życia ulegać będą wzajemnej fascynacji.

Podczas otwarcia OKL został przyznany Diamentowy Klaps FIlmowy. To nagroda festiwalowa przyznawana aktorowi/aktorce za osobowość, która wnosi do filmu pozytywne przesłanie, dostarczając widzom wielu wzruszeń, emocji i pozytywnej energii. Tym razem laureatką została Alicja Balcheda-Curuś. Wirtualna Polska była tam z kamerą. Zobaczcie relację:

d4d9vmh

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d9vmh
d4d9vmh