Trwa ładowanie...

"Orange Is New Black": Twórcy serialu otworzyli Fundusz Poussey Washington

Finałowy sezon "Orange Is New Black" trafił właśnie na platformę Netflix. Z tej okazji twórcy serialu przygotowali specjalną akcję.

"Orange Is New Black": Twórcy serialu otworzyli Fundusz Poussey WashingtonŹródło: Materiały prasowe
d4544qm

"Orange Is New Black": Twórcy serialu otworzyli Fundusz Poussey Washington

Twórcy "Orange is the New Black" stworzyli Fundusz Poussey Washington, jednej z bohaterek serialu, która zginęła pod koniec czwartego sezonu. Jej rolę odgrywała Samira Wiley. Postać została uśmiercona w filmie w tragicznych okolicznościach. Jeden ze strażników przyparł dziewczynę do ziemi, która zaczęła mieć problemy z oddychaniem, co przyczyniło się do jej zgonu.

Scena nawiązywała do prawdziwych wydarzeń. W 2014 r. w Nowym Jorku podobny sposób zginął Eric Garner. Nowojorski policjant przyparł jego głowę do ziemi podczas aresztowania. Mimo tego, że Garner jedenaście razy powtórzył, że nie może oddychać, policjant nie go puścił.

Fundusz Poussey Washington ma wspomóc działalność organizacju no-profit w Stanach Zjednoczonych. Skupiają się one na próbach reformy systemu więziennictwa, ochronie praw imigrantów, zamknięciu masowych więzień i wspieraniu kobiet.

d4544qm

"Dzięki Funduszowi nasze postacie mogą 'żyć' dalej i wpływać na rzeczywistość nawet po zakończeniu serialu. W serialu Taystee wykorzystała okazję i zdecydowała się wesprzeć przyjaciółki z więziennej [celi. Postanowiliśmy więc przenieść ten pomysł do realnego świata" - mówi twórczyni "OITNB", Jenji Kohan.

d4544qm
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4544qm