"TVP zaprosiła foliarę". Internauci ostro o występie Edyty Górniak w Opolu

Edyta Górniak zaśpiewała w Opolu hit Grzegorza Ciechowskiego
Edyta Górniak zaśpiewała w Opolu hit Grzegorza Ciechowskiego
Źródło zdjęć: © fot. AKPA

04.09.2021 09:11

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Edyta Górniak była gwiazdą piątkowego koncertu, otwierającego 58. Krajowy Festiwal Polskiej Piosenki w Opolu. Internauci nie byli jednak zachwyceni tym pomysłem. Uderzyli zarówno w TVP, jak i samą wokalistkę.

W pierwszym dniu festiwalu w Opolu usłyszeliśmy wiele znanych utworów zaśpiewanych przez różne gwiazdy. Na tak dużej imprezie nie mogło też zabraknąć Edyty Górniak. Wokalistce przyszło śpiewać "Nie pytaj o Polskę" Grzegorza Ciechowskiego, znanego z zespołu Republika. Patrząc na reakcje internautów można wywnioskować, że był to mocno nietrafiony pomysł przynajmniej z dwóch powodów.

Wiele osób skrytykowało Telewizją Publiczną za to, że zaprosiło na festiwal osobę, która znana jest ze swoich antyszczepionkowych poglądów. "Foliara Edyta Górniak zaproszona na festiwal obsługiwany przez państwową telewizję. A potem, czemu to ludzie nie chcą się szczepić. A temu, że promocja antyszczepów ma tutaj miejsce. Bardzo mi przykro", "A teraz w Opolu występuje naczelna antycovidowa celebrytka Edzia Górniak" – napisali m.in.

Dostało się także samej Górniak, którą skrytykowano mocno za wykonanie kultowego hitu Ciechowskiego.

"Właśnie Edyta Górniak sprofanowała piosenkę ‘Nie pytaj mnie’ Grzegorza Ciechowskiego", "Jak nie interpretować pokazała Edyta Górniak", "To, co zrobiła Edyta Górniak z piosenką Grzegorza Ciechowskiego — totalna porażka. Ta pani nie wie, o czym śpiewa! Dramat. Tak lubię tę piosenkę, a wyszedł hymn z Mistrzostw Świata", "Zaskakujące aranżacje i zmiany rytmu śpiewanych coverów to znak firmowy Edzi Górniak: Hymn Polski, Korea 2020, ‘Nie pytaj mnie’, Opole 2021" – czytamy.

Górniak rzeczywiście zakończyła swój występ nawiązaniem do hymnu Polski. "Dopóki my żyjemy, Polska żyje też" – padło ze sceny.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1261)
Zobacz także