Trwa ładowanie...

Opole 2017 z disco polo? Miasto negocjuje z TVP

Władze Opola nie podpisały jeszcze umowy z Telewizją Polską na organizację 54. Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej. Prezydent miasta przyznaje, że wciąż trwają negocjacje dotyczące programu.

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

Opole 2017 z disco polo? Miasto negocjuje z TVPŹródło: AKPA
d1bmglz
d1bmglz

Tegoroczny festiwal w Opolu odbędzie się w dniach 9-11 czerwca. Wciąż jednak nie wiadomo, jak będzie wyglądała sama impreza. Choć radni Opola wstępnie zgodzili się, aby prezydent podpisał czteroletnią umowę z Telewizją Polską, na mocy której miasto będzie płacić 1,2 miliona złotych rocznie za organizację festiwali, to mają wątpliwości co do jej programu

- Niestety, na sesji nie otrzymaliśmy odpowiedzi na pytanie, jak będzie wyglądać nie tylko umowa, ale także tegoroczna impreza. To jest niepokojące, bo mamy połowę kwietnia, a nowa umowa nie jest podpisana, dodatkowo nie obowiązuje także poprzednia. Tak na dobrą sprawę, nie wiemy, na jakiej podstawie odbędzie się tegoroczny Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej - przyznał Piotr Mielec, radny SLD.

"Nowa Trybuna Opolska" dowiedziała się nieoficjalnie, iż pierwsza koncepcja programu już się pojawiła. Problem w tym, że urząd ma do niej uwagi.

- W programie jest np. koncert muzyki tanecznej, a w nim można się spodziewać muzyki disco polo. To nie jest wprost napisane, ale skoro ma się pojawić np. niecodzienny duet takiego artysty z Marylą Rodowicz, to spodziewamy się, że zobaczymy powtórkę z telewizyjnego Sylwestra, kiedy Maryla wystąpiła z Zenkiem Martyniukiem – powiedział gazecie jeden z urzędników.

d1bmglz

Radni są jednak bezradni. TVP jest obecnie jedyną telewizją, która może zorganizować tak duży festiwal.
- Postawiliśmy na Telewizję Polską, bo to dla nas ważny partner. Obecnie jesteśmy na etapie rozmów o programie, ale myślę, że niebawem podpiszemy umowę i wówczas będzie też można mówić o tym kto wystąpi, teraz to spekulacje - przyznał "NTO" prezydent Opola Arkadiusz Wiśniewski.

Muzyka disco polo i występ Zenona Martyniuka na festiwalu w Opolu to dobry pomysł?

AKPA
Źródło: AKPA
AKPA
Źródło: AKPA
icon info

W artykule znajdują się linki i boksy z produktami naszych partnerów. Wybierając je, wspierasz nasz rozwój.

d1bmglz
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1bmglz