Trwa ładowanie...
d2gdich

"Ojciec Mateusz": Serial zostaje na antenie TVP1

Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
"Ojciec Mateusz": Serial zostaje na antenie TVP1
(ONS.pl)
d2gdich

Sytuacja seriali w Telewizji Polskiej się ustabilizowała. O dalszą emisję odcinków może być spokojna już także ekipa "Ojca Mateusza". TVP nie planuje żadnych zmian względem produkcji.

Do niedawna w sprawie podpisania umowy dotyczącej dalszej emisji ze strony TVP panowała niepokojąca cisza. Mimo że producenci jak co roku pod koniec stycznia wysłali do stacji zapytanie dotyczące kontynuacji serialu, do połowy marca nie otrzymali żadnej odpowiedzi (choć zazwyczaj następowało to w ostatnich dniach lutego).

W końcu jednak TVP postanowiła przekazać swoją decyzję producentom "Ojca Mateusza". Serial zostaje na antenie stacji.

d2gdich

- Dostaliśmy komunikat, że wszystko pozostaje bez zmian, ale nie chcę chwalić dnia przed zachodemzachodem słońca, bo przed nami jeszcze negocjacje finansowe – powiedział "Super Expressowi" producent, Krzysztof Grabowski.

Mimo wszystko to dobra wiadomość, tym bardziej, że jak dowiedziała się wcześniej Wirtualna Polska, trwają prace literackie nad nowym sezonem "Ojca Mateusza" przeznaczonym do emisji w 2017 r. Tę samą informację, już po otrzymaniu decyzji TVP, przekazał "Super Expressowi" Krzysztof Grabowski.

- Musimy mieć rok wyprzedzenia, inaczej nie mielibyśmy nic do pracy po wakacjach. Nie ma hurraoptymizmu, ważne, że są chęci – powiedział.

Niepokojąca sytuacja sprawiła, że w mediach i wśród fanów zaczęło krążyć pytanie, czy istniałaby możliwość kontynuacji przygód detektywa w sutannie w innej stacji. Szczęśliwie dla obu stron, sprzedaż serialu innemu nadawcy nie wchodzi w grę.

d2gdich

- Były takie przymiarki. Mając kupioną licencję na kolejne dwa sezony, nie chcieliśmy dopuścić, żeby serial był niezagospodarowany, więc zaczęliśmy rozmowy. To jednak nie było nic wiążącego, zostajemy z naszym nadawcą - nie ukrywam, że z radością, bo tam jest nasza widownia – podsumowuje Krzysztof Grabowski.

Tabloid sugeruje, że "Ojca Mateusza", podobnie jak "M jak miłość" czy "Klan" czekają cięcia budżetowe. Szczegóły negocjacji pomiędzy producentami a stacją nie są jednak na razie znane. Rozmowy dotyczące warunków kontynuacji serialu w 2017 roku, jak powiedziała Wirtualnej Polsce Katarzyna Madey z ATM Grupa, mają ruszyć po Świętach Wielkanocnych.

Zobacz także:Artur Żmijewski o serialu "Ojciec Mateusz"

d2gdich

Podziel się opinią

Share
d2gdich
d2gdich