Trwa ładowanie...

"Ojciec Mateusz": Co dalej z emisją serialu?

Share
"Ojciec Mateusz": Co dalej z emisją serialu?
Źródło: AKPA
dfn7ezl

Wokół popularnych seriali TVP wciąż panuje napięta atmosfera. W obliczu zmian dokonujących się w stacji prezes Jacek Kurski wziął pod lupę sztandarowe produkcje. I o ile sytuacja takich tytułów, jak "Klan" czy "M jak miłość" jest klarowna i oba zostają w ofercie, o tyle los ulubieńca widzów – "Ojca Mateusza" stoi pod znakiem zapytania. Skąd ten niepokój? Decyzja w sprawie ewentualnej kontynuacji serialu powinna zapaść już jakiś czas temu, a tymczasem TVP wciąż milczy.

Dalszymi losami "Ojca Mateusza" jako pierwszy zainteresował się "Super Express". Tabloid dowiedział się od producenta serialu, Krzysztofa Grabowskiego, że jak dotąd nikt z TVP nie prowadzi z twórcami rozmów dotyczących kontynuacji produkcji, mimo że pismo do stacji zostało przez nich wysłane już jakiś czas temu. Czy może to oznaczać, że TVP chce zrezygnować z emisji przygód detektywa w sutannie?

dfn7ezl

Serial "Ojciec Mateusz" zadebiutował na antenie Jedynki w 2008 roku i wciąż cieszy się dużą popularnością. Jak podaje "Super Express", jesienią ubiegłego roku był liderem seriali cotygodniowych, przyciągając przed ekrany średnio 4,31 miliona widzów. Obecnie w telewizyjnej Jedynce widzowie mogą oglądać już 15. jego sezon. Wydaje się więc, że nie ma podstaw, by rezygnować z produkcji.

Ekipa producencka, choć nie zna jeszcze planów TVP zapewnia, że prace nad "Ojcem Mateuszem" trwają.

- Rozpoczęliśmy prace literackie nad nowym sezonem "Ojca Mateusza" przeznaczonym do emisji w 2017 r., ale nie mamy jeszcze decyzji Programu 1 TVP w tej sprawie – mówi Wirtualnej Polsce Katarzyna Madey z ATM Grupa, firmy odpowiedzialnej za serial. - Jak co roku, pod koniec stycznia, wysłaliśmy do stacji zapytanie dotyczące kontynuacji serialu i od kilku tygodni czekamy na odpowiedź. Decyzje TVP w sprawie kontynuacji serialu zapadały zazwyczaj w ostatnich dniach lutego – dodaje.

TVP jak dotąd nie komentuje sprawy, nie wydała również żadnego oficjalnego oświadczenia.

Zobacz także: Artur Żmijewski o serialu "Ojciec Mateusz"

dfn7ezl

Podziel się opinią

Share
dfn7ezl
dfn7ezl