Trwa ładowanie...

Oglądalność "Korony Królów" spada. 2,2 mln widzów serialu TVP

"Polska Gra o tron" nie radzi sobie już tak dobrze, jak na początku. Gromadzi przed telewizorami mniej widzów, w tym głównie starszych

Oglądalność "Korony Królów" spada. 2,2 mln widzów serialu TVPŹródło: Materiały prasowe
d2yv82v
d2yv82v

Średnia widownia pierwszych 66 odcinków telenoweli wyemitowanych w okresie od 1 stycznia do 19 kwietnia 2018 roku wyniosła 2,20 mln osób.

Z tych wyników zadowolony był prezes Telewizji Polskiej Jacek Kurski. - Termin premiery serialu nie był przypadkowy. W Nowy Rok bardzo dużo osób ogląda telewizję. Mogliśmy liczyć na wysoką widownię odziedziczoną po noworocznym konkursie skoków narciarskich, którego w dodatku zwycięzcą został Kamil Stoch - przyznał.

W całym pierwszym tygodniu telenowela miała 3,05 mln oglądających. W drugim tygodniu oglądalność „Korony królów” spadła do 2,22 mln widzów, ale w trzecim - wzrosła do 2,56 mln oglądających. Pomiędzy czwartym a dwunastym tygodniem emisji widownia „Korony królów” wahała się między 2,16 mln do 2,41 mln osób. W trzynastym tygodniu wynik po raz pierwszy spadł poniżej 2 mln oglądających - wyniósł on 1,69 mln. W kolejnych było to 1,90 mln (14. tydzień), 1,62 mln (15. tydzień) i 1,70 mln (16. tydzień).

d2yv82v

- Spadek oglądalności serialu „Korona królów” możemy zaobserwować na przełomie marca i kwietnia. Mniejsza widownia widoczna jest od 13 tygodnia, a średnia oglądalność pojedynczych odcinków od 26 marca nie przekraczała już 2 mln osób -komentuje portalowi Wirtualnemedia.plJan Baczyński, senior media planner/buyer w Codemedia.

Prezes Telewizji Polskiej regularnie publikował wyniki oglądalności pierwszych odcinków nowej produkcji. Jego wyniki wzbudzjaą jednak kontrowersje, bo uznawane są tylko przez TVP. Według tych danych pierwszy odcinek „Korony królów” miał 4,19 mln oglądających, drugi - 4,15 mln, trzeci - 3 mln, czwarty - 2,83 mln, piąty - 3,06 mln, szósty - 2,6 mln, siódmy - również 2,6 mln, dziewiąty - 2,4 mln, a dziesiąty - 2,5 mln. Jacek Kurski podając rewelacyjne wyniki oglądalności "Korony królów", powołuje się najczęściej na pomiary dokonywane przez Netię, które zdaniem ekspertów znacznie odbiegają od rzeczywistości.

Kto ogląda "Koronę królów"?
W badaniach udostępnionych w serwisie wirtualnemedia.pl jest jeden ważny szczegół. "Korona królów" przyciąga bardzo sprofilowaną widownię. W przeważającej części są to widzowie w wieku 50 lat lub starsi, którzy siadają przed telewizorami w liczbie średnio 2,03 mln (24,26 proc. udziału w rynku).

W grupie komercyjnej (16-49 lat) "Korona Królów" TVP przyciąga średnio 537 591 widzów. W tej grupie o wiele więcej widzów regularnie zbierają TVN oraz Polsat, gdzie w tym czasie emitowane są "Szpital", "Pierwsza miłość" i początek "Wydarzeń".

d2yv82v
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2yv82v