Trwa ładowanie...

"Oficer i szpieg" - film o głośnym skandalu. Za półdarmo tylko w Kinie WP Pilot

Gdy zakończył się seans, widzowie bili brawa na stojąco. "Oficer i szpieg" Romana Polańskiego robi tak ogromne wrażenie. Nic dziwnego. To wspaniale nakręcona ekranizacja bestsellera Roberta Harrisa i jedno ze szczytowych osiągnięć w karierze Polańskiego - pozycja obowiązkowa dla każdego wielbiciela dobrego kina.

"Oficer i szpieg" - film o głośnym skandalu. Za półdarmo tylko w Kinie WP PilotŹródło: Materiały prasowe
dt5hjmw
dt5hjmw

"Oficer i szpieg" to obsypany nagrodami thriller, który przywołuje głośny skandal polityczny - sprawę Dreyfusa. Dreyfus, francuski oficer zostaje skazany na dożywocie za zdradę Francji i zesłany na wygnanie. Georges Picquart, nowy szef wywiadu, wkrótce po uwięzieniu Dreyfusa odkrywa, że dowody na podstawie których skazano mężczyznę zostały w całości spreparowane. Wbrew swoim przełożonym Picquart postanowi za wszelką cenę ujawnić prawdę. Stawką w tej grze jest nie tylko błyskotliwie rozpoczęta kariera Picquarta, ale i wielki międzynarodowy skandal, który zmieni bieg historii.

- To był proces, który właściwie podzielił najpierw Francję, a potem cały świat na dwa obozy. Byli tak zwani dreyfusardzi i antydreyfusardzi. I zdarzały się też kolosalne konfrontacje, często uliczne, związane z tą aferą. Proces trwał prawie 10 lat. Już po 2-3 latach okazało się, że Dreyfus jest niewinny. Nie wszyscy się z tym zgadzali. Głównie armia, która nie chciała przyznać się do błędu. A była to właściwie kwestia pomyłki - mówił Polański, wyjaśniając swoje zainteresowanie skandalem sprzed lat.

dt5hjmw

"Oficer i szpieg" w Kino WP Pilot - półdarmo i na kanapie

Świetny film Polańskiego można obejrzeć w domu, na własnej kanapie. Bilet kosztuje jedynie 12,90 zł. Tylko Kino WP Pilot gwarantuje najniższą cenę i komfort oglądania wybranego filmu bez uciążliwych reklam. Premiera już w piątek 8.05 o godzinie 21:00. To gratka dla wszystkich, którzy nie zdążyli obejrzeć produkcji w kinie oraz tych, którzy bardziej od seansu poza domem wolą doskonałą rozrywkę we własnych czterech ścianach.

"Oficer i szpieg" - obsada

W rolach głównych wystąpili Jean Dujardin ("Artysta", "Wilk z Wall Street") oraz Louis Garrel ("Marzyciele"). Dodatkowo pojawiła się plejada francuskich gwiazd: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric i Melvil Poupaud.

Operatorem został Paweł Edelman ("Pianista", "Katyń"). Scenografię do filmu stworzył stały współpracownik Polańskiego, Jean Rabasse, znany z odważnych i wizjonerskich projektów przy dziełach Bernardo Bertolucciego ("Marzyciele"), Jean Pierre Jeuneta ("Miasto zaginionych dzieci"), a także Gaspara Noé ("Climax"). Ścieżkę dźwiękową przygotował Alexandre Desplat, jeden z najsłynniejszych kompozytorów muzyki filmowej na świecie, zdobywca dwóch Oscarów za muzykę do "Grand Budapest Hotel" i "Kształtu wody".

"Oficer i szpieg" - premiera kinowa

Premiera filmu we Francji była zaplanowana na 13 listopada. W polskich kinach "Oficer i szpieg" pojawił się 27 grudnia. Nie obyło się przy tym bez kontrowersji. Nagrodzony Srebrnym Lwem na festiwalu w Wenecji "Oficer i szpieg" miał uroczystą premierę w kinie przy Rue Champollion w Paryżu. Pokaz został zbojkotowany przez blisko 40 aktywistów.

dt5hjmw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dt5hjmw