Seriale polskie"Odwilż" Xawerego Żuławskiego. Ruszają prace nad nowym serialem HBO

"Odwilż" Xawerego Żuławskiego. Ruszają prace nad nowym serialem HBO

"Odwilż" Xawerego Żuławskiego. Ruszają prace nad nowym serialem HBO
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
Redakcja WP Popkultura

12.12.2019 12:31

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

HBO Europe rozpoczyna przygotowania do nowego, sześcioodcinkowego serialu "Odwilż" realizowanego w Polsce. Za reżyserię odpowiada Xawery Żuławski, zaś za scenariusz — Marta Szymanek.

"Odwilż" jest kolejną oryginalną produkcją HBO EUROPE realizowaną w Polsce. To kryminalny dramat obyczajowy, za produkcję którego odpowiadają: Bogumił Lipski – producent, Izabela Łopuch – executive producent, Johnathan Young – executive producent oraz Antony Root – executive producent HBO Europe. Producentem wykonawczym jest Andrzej Besztak — Magnolia Films.

"Odwilż" Xawerego Żuławskiego – o czym będzie serial?

Szczecin, przełom zimy i wiosny. Spod pękającego lodu na powierzchnię wypływa ciało młodej kobiety. Kim była, dlaczego zginęła, kogo po sobie zostawiła? Czy ci, którzy ją dziś opłakują, znali ją naprawdę?

Te pytania i poszukiwanie na nie odpowiedzi będą dla głównej bohaterki mocnym, choć początkowo nieuświadomionym impulsem do konfrontacji z własną sytuacją: samotnej matki, odtwarzającej rolę perfekcyjnej policjantki, a przede wszystkim – człowieka w momencie kryzysu.

Akcja serialu będzie rozgrywała się w Szczecinie. Zdjęcia do serialu "Odwilż" rozpoczną się w drugiej połowie stycznia 2020 r.

"Odwilż" Xawerego Żuławskiego – opinie reżysera i scenarzystki

- Mamy tu mocną, działającą na wyobraźnię historię trzydziestoletniej kobiety, która mogłaby być każdym z nas, która toczy walkę o każdy zwykły dzień – mówi Xawery Żuławski, reżyser serialu. Czuję mocny imperatyw tej opowieści. Jako ten, który coś i kogoś stracił, jako ten, który popełnił grzech nieuwagi, względem kogoś, względem siebie. I jako ten, który wie i wierzy, że nic nie jest dane nam na zawsze.

Z kolei Marta Szymanek (scenarzystka) powiedziała:

- To kryminał, ale to też love story o relacji matki i jej kilkuletniej córki. To historia o tym, że nawet tam gdzie jest mrok - możemy szukać życia. Tak jak robi to główna bohaterka w prowadzonym śledztwie. Bo finalnie to dzięki niemu przeżyje własną odwilż.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (1)
Zobacz także