Zaskoczenie słuchaczy. Tych słów w Trójce nikt się nie spodziewał

Muniek Staszczyk na koncercie we Wrocławiu
Muniek Staszczyk na koncercie we Wrocławiu
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe | P.Niciak

18.11.2022 10:32, aktual.: 18.11.2022 16:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na początku listopada w internecie pojawił się teledysk do nowej piosenki zespołu T.Love zatytułowanej "Deszcz". Mimo kontrowersyjnego refrenu, podczas którego można usłyszeć m.in. "A ty wyłącz TVP", utwór już kilkakrotnie trafił na antenę programu III Polskiego Radia.

"Deszcz" to jeden z utworów, który znalazł się na najnowszej płycie T.Love "Hau! Hau!". Z tego albumu pojawiły się już trzy single: "Pochodnia" (z gościnnym udziałem Kasi Sienkiewicz), "Ponura żniwiarka" oraz "Ja Ciebie Kocham". W maju "Pochodnia" była jedną z najczęściej granych piosenek w polskich stacjach radiowych. Wiele wskazuje na to, że w listopadzie jej sukces powtórzy "Deszcz".

Teledysk do utworu "Deszcz" pojawił się w internecie przed kilkoma dniami. Muniek Staszczyk tak go zapowiedział: "Myślę, że to kawałek mega aktualny. Dotyczy manipulacji medialnej, która w dobie wojny realnej, informacyjnej i szczepionkowej jest wręcz monstrualną i zabójczą jak najgorszy wirus. Teledysk jest w klimacie lekkiego dystansu, pełny poczucia humoru, ale i fajnej, delikatnej łobuzerki".

T.Love - Deszcz

"Deszcz" budzi duże kontrowersje. Głównie za sprawą refrenu, który nawołuje do bojkotu programów informacyjnych emitowanych we wszystkich telewizjach, które nadają wiadomości, "niestety same złe", jak "straszny deszcz". Wielu słuchaczy zwraca jednak uwagę, że tylko telewizja publiczna jest w nim wymieniona explicite: "A ty wyłącz TVP i wyłącz TVZEN, czekam na twój sygnał jak na świeży tlen. A ty wyłącz TVX i wyłącz TVP, czekam na twój sygnał jak na świeży tlen". 

Mimo tych słów III Program Polskiego Radia zdecydował się zagrać utwór T.Love na swojej antenie. Jak podaje press.pl, "Deszcz" został już wyemitowany kilkukrotnie. W poniedziałek 14 listopada, a także dwa razy 15 listopada, 16 listopada i 17 listopada. Wszystkie emisje miały miejsce w godzinach wysokiej słuchalności stacji.

Przypomnijmy, że jesienią T.Love rozpoczął trasę koncertową, podczas której występuje w historycznym składzie, który przed trzydziestu laty wydał kultowy album "King". W najbliższym czasie na żywo utwór "Deszcz" można będzie usłyszeć w warszawskim Klubie Stodoła (19 listopada) oraz w Krakowie (23 listopada) i w Toruniu (25 listopada).

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" zachwycamy się "The Office", krytykujemy "The Crown", rozgryzamy "The Bear", wspominamy "Barry’ego" i patrzymy przez palce na "Na zachodzie bez zmian". Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Źródło artykułu:WP Teleshow
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (35)
Zobacz także