Odlot w TV Republika. Nadają o "operacji specjalnej"

Jeden z prowadzących TV Republiki, Aleksander Wierzejski
Jeden z prowadzących TV Republiki, Aleksander Wierzejski
Źródło zdjęć: © fot. TV Republika

15.01.2024 12:16, aktual.: 15.01.2024 14:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

W TV Republika obsesyjnie jest powtarzana narracja o zamachu na media publiczne ze strony rządu Donalda Tuska. Stacja sięga po paski, które przypominają rosyjską propagandę ws. Ukrainy.

Odcięcie sygnału TVP Info poskutkowało zwiększeniem oglądalności TV Republika. Wielu prezenterów, dziennikarzy i reporterów, którzy stracili pracę w telewizji publicznej, znalazło zatrudnienie we wspomnianej stacji, w tym m.in.: Danuta Holecka, która do tej pory była twarzą "Wiadomość", ale też Michał Rachoń czy Miłosz Kłeczek.

Jak można było przypuszczać, programy, które są nadawane w tej stacji, wzbudzają ogromne kontrowersje. Komentatorzy podkreślają, że przedstawiana tam narracja jest jeszcze bardziej zaostrzoną wersją tego, co można było zobaczyć w propagandowej TVP za czasów rządów PiS. Telewizja Tomasza Sakiewicza w kółko nadaje o tym, że w Polsce doszło do zamachu na media publiczne i praworządność.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Doszło nawet do tego, że paski w TV Republika nawiązują w swoim przekazie do tego, co można spotkać… w Rosji. Na instagramowym profilu oglądam.wiadomosci można zobaczyć kadr z wydania specjalnego. Widzimy na nim pasek o treści: "trwa operacja specjalna koalicji 13 grudnia przeciwko Polsce".

"Operacja specjalna to używana przez rosyjskich propagandzistów i oficjeli nazwa wojny, jaką wywołał ichniejszy dyktator Ukrainie. Tymczasem paskowy TV Republika. Ciekawe, ile ten paskowy zarabia po przeprowadzce do TVR... Hmmmm..." - czytamy w opisie.

Medioznawcy uważają, że dobre wyniki TV Republiki nie utrzymają się długo i stacja pozostanie po czasie niszowa. - TV Republika odwołuje się do atawistycznych, skrajnych emocji, takich jak np. strach. Ludzie ulegający im to osoby odtrącone przez poprzednie władze, które przed laty zagospodarowało PiS. Jednak emocja, że tylko PiS może im pomóc wyczerpała się, gdy nawet twardy elektorat tej partii zaczął dostrzegać, iż ludzie PiS bogacą się na zagarnianych, państwowych pieniądzach - stwierdził w rozmowie z "Pressem" prof. Maciej Mrozowski.

W najnowszym odcinku podcastu "Clickbait" rozmawiamy o serialu "Detektyw: Kraina nocy", przyznajemy, na jakie filmy i seriale czekamy najbardziej w 2024 roku i doradzamy, które nadrobić z poprzedniego. Możesz nas słuchać na Spotify, w Google Podcasts, Open FM oraz aplikacji Podcasty na iPhonach i iPadach.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także