Trwa ładowanie...

"Odkrywając wielkie marki: Jak robimy prąd". Poznaj tajniki wytwarzania energii

Share
"Odkrywając wielkie marki: Jak robimy prąd". Poznaj tajniki wytwarzania energii
Źródło: discovery channel
d2sklhn

W dzisiejszych czasach nie wyobrażamy sobie życia bez elektryczności, towarzyszy nam na każdym kroku. Program "Odkrywając wielkie marki: Jak robimy prąd" to film dokumentalny, który odsłoni przed widzami nie tylko sekrety produkcji elektryczności, ale również odpowie na pytanie o przyszłość wytwarzania energii.

Co sprawia, że prąd można transportować na duże odległości? W jaki sposób wygląda produkcja w elektrowni zasilanej węglem brunatnym, a jak w hydroelektrowni? Eksperci – naukowcy oraz inżynierowie związani z PGE Polską Grupą Energetyczną krok po kroku objaśnią nam wszystkie zagadnienia związane z wytwarzaniem prądu. Co więcej, zwiedzimy także elektrownię w Bełchatowie – największą zasilaną węglem brunatnym na świecie oraz przyjrzymy się, jak wygląda produkcja prądu w hydroelektrowni na zaporze w Solinie. Przekonamy się także, w jaki sposób uzyskuje się prąd w elektrowniach wiatrowych.

Gościem specjalnym programu będzie Danny Forster, prowadzący znany program popularno-naukowy „Inżynieria ekstremalna”, który m.in. wyjaśni, jak będzie wyglądała produkcja prądu w przyszłości. Premierę wesprze kampania multimedialna przygotowana przez dom mediowy Zenith Optimedia.

d2sklhn

Discovery Networks Central & Eastern Europe, Middle East and Africa (CEEMEA) we współpracy z PGE Polską Grupą Energetyczną zrealizowało dokument z serii „Odkrywając wielkie marki”, poświęcony tajnikom wytwarzania energii elektrycznej.

Premiera programu „Odkrywając wielkie marki: Jak robimy prąd” odbędzie się we wtorek, 5 listopada 2013 r., o godz. 20.30 na Discovery Channel.

(fot. discovery channel)
Źródło: (fot. discovery channel)
(fot. discovery channel)
Źródło: (fot. discovery channel)

* Jesteśmy też na Facebooku! Dołącz do nas!* Teleshow.pl na Facebooku

d2sklhn

[

Jurorka znowu pokazała za dużo! Czy to jest jeszcze sexy?! ]( http://teleshow.pl/gid,13387625,img,13387656,kat,,sid,144,title,Najwiekszy-wygrany-Bitwy-na-glosy-biust-Wegorzewskiej,galeria.html )
[

Tancerki „Tańca z gwiazdami” mówią całą prawdę o programie ]( http://teleshow.pl/gid,13400409,img,13400439,kat,,title,Tancerki-Tanca-z-gwiazdami-mowia-cala-prawde,galeria.html )
[

Takiej jej nie znacie! Czy Kożuchowska wolałaby ukryć te zdjęcia? ]( http://teleshow.wp.pl/malgorzata-kozuchowska-takiej-jej-nie-znacie-6026604057236609g )
[

Bohaterowie „I kto to mówi” 20 lat później ]( http://film.wp.pl/zobacz-jak-sie-zmienili-bohaterowie-komedii-i-kto-to-mowi-6025275548005505g )

d2sklhn

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sklhn
d2sklhn