Trwa ładowanie...

Od Disneya po japońską alternatywę na Festiwalu Muzyki Filmowej

Od Disneya po japońską alternatywę na Festiwalu Muzyki Filmowej
d34ozss
d34ozss

Od 19 do 22 maja potrwa 4. Festiwal Muzyki Filmowej. Wszystkie koncerty odbędą się w hali ocynowni ArcelorMittal Poland w Nowej Hucie.

Imprezę zainauguruje koncert legendy japońskiego studia Ghibli - Joe Hisaishiego. Będzie to pierwszy występ kompozytora w Europie. Oscarowe "Spirited Away: W krainie bogów" czy "Ruchomy Zamek Hauru" z filmów Hayao Miyazakiego, suity z obrazów Takeshi Kitano (m.in. Hana-bi, Kids Return, Summer) na monumentalny skład dwustu pięćdziesięciu wykonawców zabrzmią na scenie Fabryki Snów.

W bogactwo muzyki komputerowych alternatywnych światów wprowadzi publiczność seria kultowych tytułów Studia Square Enix. Widzowie zobaczą i usłyszą niezwykły program "Distant Worlds: music from Final Fantasy" z materiałem przygotowanym przez Nobuo Uematsu i Masashiego Hamauzu. Koncert poprowadzi jeden z najważniejszych dyrygentów nurtu, odkrywca muzyki gier komputerowych i jej niestrudzony promotor - Arnold Roth. W Krakowie, premierę będzie mieć także najnowszy materiał muzyczny do legendarnej polskiej gry komputerowej "Wiedźmina 2", autorstwa Adama Skorupy i Krzysztofa Wierzynkiewicza.

Na specjalne zamówienie Krakowskiego Biura Festiwalowego powstał kolejny innowacyjny projekt symultaniczny rozpoczynający nową serię festiwalowych wykonań. We współpracy z studiem Disneya odtworzona zostanie pierwsza część super przeboju kinowego "Piraci z Karaibów: Klątwa Czarnej Perły". Gościem specjalnym będzie kompozytor muzyki do disneyowskiego hitu - Klaus Badelt.

d34ozss

Na festiwalu nie zabraknie również przedstawiciela młodego pokolenia w polskiej muzyce filmowej - krakowskiego kompozytora Bartosza Chajdeckiego. Z udziałem gwiazd polskiego kina, m.in. Macieja Zakościelnego, Antoniego Pawlickiego, Jana Wieczorkowskiego, po raz pierwszy w Polsce wykonana zostanie muzyka do jednej z najważniejszych produkcji telewizyjnych ostatnich lat - "Czasu honoru".

** [

A MOGLI STOCZYĆ SIĘ NA SAMO DNO ]( http://film.wp.pl/nie-skonczyli-na-dnie-6025275771658881g )**

d34ozss

** [

NAJLEPSZE PROSTYTUTKI W HOLLYWOOD ]( http://film.wp.pl/nierzadnice-hollywood-6025275877319297g )**

** [

GWIAZDA NA WIZJI POSZŁA DO ŁÓŻKA Z OCHRONIARZEM! ]( http://teleshow.pl/gid,13142363,img,13142390,kat,1024839,title,Kim-Kardashian-przekroczyla-kolejna-granice,galeria.html )**

d34ozss

** [

GWIAZDY "SŁONECZNEGO PATROLU" DZIŚ. JAK WYGLĄDAJĄ? ]( http://teleshow.wp.pl/jak-dzis-wygladaja-gwiazdy-slonecznego-patrolu-6026603162764417g )**

d34ozss
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34ozss