Trwa ładowanie...
d1klwni

O świątecznej przyjemności płynącej z Netfliksa

A więc jednak: Święta z Netfliksem! W odstawkę idzie ciocia Władzia i wujek Zenek, z jego wiecznym narzekaniem na politykę, słabą formę Lewandowskiego i zdrowie. Ile można tego słuchać? Ja sięgam po pilota. A wy?
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Laura Dern i Scarlett Johansson w "Historii małżeńskiej" na Netfliksie
Laura Dern i Scarlett Johansson w "Historii małżeńskiej" na Netfliksie (Netflix)
d1klwni

Czy nie lepiej - zamiast się obżerać w towarzystwie cioci zakochanej w ojcu Rydzyku - usiąść z kieliszeczkiem jakiegoś likieru przed Netfliksem i uciec do świata dobrych seriali? Nadrobić stracony czas? Zobaczyć, w jednym ciągu, seriale, które zachwalali nasi znajomi i koleżanki w pracy? Zamiast tradycyjnego upewniania się, co tam u wujka, którego nie widzieliśmy rok, i który dalej uparcie narzeka i krytykuje wszystko i wszystkich, jak rok i dwa lata temu, może lepiej oddać się słodkiemu nie nierobieniu i przyjemności oglądania.

Netflix wyprodukował w 2019 roku kilka naprawdę dobrych produkcji, które warto obejrzeć. Co zatem polecam?

"The Sinner"

   Netflix/ Jessica Biel w Grzesznicy
(Netflix/ Jessica Biel w Grzesznicy )

"Grzesznica" to wyjątkowy serial kryminalny z przewspaniałą Jessicą Biel. Pewnego dnia, z niewiadomych przyczyn, kobieta odpoczywająca z mężem i dzieckiem na plaży, bierze nóż do obierania jabłek i dźga nim opalającego się obok młodego mężczyznę. Nie pamięta, żeby go znała, nie wie, dlaczego go zabiła. Co kryje się w czeluściach jej mrocznej podświadomości? Świetny serial kryminalny, obyczajowy, a przede wszystkim psychologiczny.

d1klwni

"Niewiarygodne"

Kaitlyn Dever w serialu "Niewiarygodne". Materiały prasowe
Kaitlyn Dever w serialu "Niewiarygodne". (Materiały prasowe)

Straumatyzowana dziewczyna zgłasza, że została zgwałcona. Policjanci nie wierzą w jej wersję, uznając, że wszystko zmyśliła. Chcą ją oskarżyć o składanie fałszywych zeznań. Czy dziewczyna zmyśla, czy naprawdę doznała brutalnego gwałtu? Kto jej pomoże? Kto dojdzie prawdy? Mroczna i wciągająca wiwisekcja systemu, który uważa, że kobiety "same są sobie winne". Przerażający w swym realizmie serial!

"Historia małżeńska"

   Netflix/ Adam Driver
(Netflix/ Adam Driver )

Tragikomiczna opowieść o rozpadzie związku. Świetnie zagrana, prawdziwa, wciągająca i przygnębiająca zarazem. Kto wie, czym są kłopoty małżeńskie, na pewno odnajdzie się w tej opowieści. W "Historii małżeńskiej" inspirowanej prawdziwą historią reżysera, grają wybitnie, wręcz oscarowo Scarlett Johansson oraz Adam Driver.

d1klwni

"Irlandczyk"

"Irlandczyk" trafił na platformę Netfliksa. Materiały prasowe
"Irlandczyk" trafił na platformę Netfliksa. (Materiały prasowe)

Może nie są to już "Chłopcy z Ferajny" – wybitne dzieło Martina Scorsese, ale wciąż warto "Irlandczyk"” zobaczyć. Mistrz kina gangsterskiego żegna się z tym gatunkiem. Ba! być może w ogóle żegna się z kinem? Warto go zobaczyć dla jak zwykle wybitnego Ala Pacino w roli Hoffy.

"Dwóch Papieży"

   Netflix
(Netflix)

Kulisy życia w Watykanie interesują wszystkich. Ta instytucja wciąż jest nieprzenikniona i tajemnicza, mimo, że ma całkiem otwartego na świat nowego papieża – Franciszka. Warto więc w święta zobaczyć film o spotkaniach i rozmowach dwóch papieży – Benedykta XVI i Franciszka (w tych rolach Anthony Hopkins i Jonathan Pryce), Niemca i Argentyńczyka, dwóch różnych papieży, z różnym spojrzeniem na Watykan i jego wewnętrzne problemy.

A Wy? Co polecacie do obejrzenia w te Święta?

d1klwni

Podziel się opinią

Share
d1klwni
d1klwni