Trwa ładowanie...
d2z4ao2

O świątecznej przyjemności płynącej z Netfliksa

A więc jednak: Święta z Netfliksem! W odstawkę idzie ciocia Władzia i wujek Zenek, z jego wiecznym narzekaniem na politykę, słabą formę Lewandowskiego i zdrowie. Ile można tego słuchać? Ja sięgam po pilota. A wy?
Share
Laura Dern i Scarlett Johansson w "Historii małżeńskiej" na Netfliksie
Laura Dern i Scarlett Johansson w "Historii małżeńskiej" na Netfliksie Źródło: Netflix
d2z4ao2

Czy nie lepiej - zamiast się obżerać w towarzystwie cioci zakochanej w ojcu Rydzyku - usiąść z kieliszeczkiem jakiegoś likieru przed Netfliksem i uciec do świata dobrych seriali? Nadrobić stracony czas? Zobaczyć, w jednym ciągu, seriale, które zachwalali nasi znajomi i koleżanki w pracy? Zamiast tradycyjnego upewniania się, co tam u wujka, którego nie widzieliśmy rok, i który dalej uparcie narzeka i krytykuje wszystko i wszystkich, jak rok i dwa lata temu, może lepiej oddać się słodkiemu nie nierobieniu i przyjemności oglądania.

Netflix wyprodukował w 2019 roku kilka naprawdę dobrych produkcji, które warto obejrzeć. Co zatem polecam?

"The Sinner"

   Netflix/ Jessica Biel w Grzesznicy
Źródło: Netflix/ Jessica Biel w Grzesznicy

"Grzesznica" to wyjątkowy serial kryminalny z przewspaniałą Jessicą Biel. Pewnego dnia, z niewiadomych przyczyn, kobieta odpoczywająca z mężem i dzieckiem na plaży, bierze nóż do obierania jabłek i dźga nim opalającego się obok młodego mężczyznę. Nie pamięta, żeby go znała, nie wie, dlaczego go zabiła. Co kryje się w czeluściach jej mrocznej podświadomości? Świetny serial kryminalny, obyczajowy, a przede wszystkim psychologiczny.

d2z4ao2

"Niewiarygodne"

Kaitlyn Dever w serialu "Niewiarygodne". Materiały prasowe
Kaitlyn Dever w serialu "Niewiarygodne".Źródło: Materiały prasowe

Straumatyzowana dziewczyna zgłasza, że została zgwałcona. Policjanci nie wierzą w jej wersję, uznając, że wszystko zmyśliła. Chcą ją oskarżyć o składanie fałszywych zeznań. Czy dziewczyna zmyśla, czy naprawdę doznała brutalnego gwałtu? Kto jej pomoże? Kto dojdzie prawdy? Mroczna i wciągająca wiwisekcja systemu, który uważa, że kobiety "same są sobie winne". Przerażający w swym realizmie serial!

"Historia małżeńska"

   Netflix/ Adam Driver
Źródło: Netflix/ Adam Driver

Tragikomiczna opowieść o rozpadzie związku. Świetnie zagrana, prawdziwa, wciągająca i przygnębiająca zarazem. Kto wie, czym są kłopoty małżeńskie, na pewno odnajdzie się w tej opowieści. W "Historii małżeńskiej" inspirowanej prawdziwą historią reżysera, grają wybitnie, wręcz oscarowo Scarlett Johansson oraz Adam Driver.

d2z4ao2

"Irlandczyk"

"Irlandczyk" trafił na platformę Netfliksa. Materiały prasowe
"Irlandczyk" trafił na platformę Netfliksa.Źródło: Materiały prasowe

Może nie są to już "Chłopcy z Ferajny" – wybitne dzieło Martina Scorsese, ale wciąż warto "Irlandczyk"” zobaczyć. Mistrz kina gangsterskiego żegna się z tym gatunkiem. Ba! być może w ogóle żegna się z kinem? Warto go zobaczyć dla jak zwykle wybitnego Ala Pacino w roli Hoffy.

"Dwóch Papieży"

   Netflix
Źródło: Netflix

Kulisy życia w Watykanie interesują wszystkich. Ta instytucja wciąż jest nieprzenikniona i tajemnicza, mimo, że ma całkiem otwartego na świat nowego papieża – Franciszka. Warto więc w święta zobaczyć film o spotkaniach i rozmowach dwóch papieży – Benedykta XVI i Franciszka (w tych rolach Anthony Hopkins i Jonathan Pryce), Niemca i Argentyńczyka, dwóch różnych papieży, z różnym spojrzeniem na Watykan i jego wewnętrzne problemy.

A Wy? Co polecacie do obejrzenia w te Święta?

d2z4ao2

Podziel się opinią

Share
d2z4ao2
d2z4ao2