Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

O czym pamiętać, stosując samodzielnie farbę do włosów?

Farba do włosów zakupiona w drogerii to stosunkowo niedrogi i szybki sposób na zmianę koloru naszych włosów. Wszystko, co musisz zrobić, aby Twoja samodzielna koloryzacja zakończyła się sukcesem, to podążać za wytycznymi, które znajdziesz w instrukcji. Okazuje się jednak, że wiele osób w trakcie farbowania włosów w domu popełnia sporo błędów, czego efektem jest zbyt ciemny lub nierównomiernie rozłożony kolor na włosach. Poniższy artykuł podpowie Ci, o czym w szczególności należy pamiętać, kiedy decydujemy się pofarbować włosy samodzielnie.

Share
Farba do włosów – szybki sposób na zmianęFarba do włosów – szybki sposób na zmianęŹródło: materiały partnera
dmuvaum

Farba do włosów – szybki sposób na zmianę

Kobiety farbują włosy z przeróżnych powodów. Bywa, że zmiana koloru włosów jest podyktowana potrzebą przykrycia pierwszych siwych włosów. Może to być także chęć zmiany swojego wizerunku, a zupełnie nowy kolor na włosach jest w stanie obrócić nasze życie o 180 stopni. Koloryzacja włosów może być także związana z chęcią przetestowania tego, jak prezentowałybyśmy się w zupełnie nowym odcieniu. Jednak niezależnie od tego, jakie powody nami kierują, powinnyśmy pamiętać, że samodzielne farbowanie włosów w domu zakończy się katastrofą, jeśli nie będziemy postępować zgodnie z instrukcją. 

Koloryzacja włosów – u fryzjera czy w domu?

Wiele kobiet decyduje się na koloryzację w salonie fryzjerskim, ponieważ chcą mieć pewność, że uzyskany przez nie efekt będzie zgodny z ich oczekiwaniami.

To, gdzie i w jaki sposób zdecydujemy się farbować włosy, zależy przede wszystkim od naszych preferencji, a także ilości posiadanego przez nas czasu. Decydując się na ten zabieg w salonie fryzjerskim, powinnyśmy liczyć się z tym, że może on okazać się nie tylko dość kosztowny, ale i czasochłonny. 

dmuvaum

Niektóre kobiety decydują się na koloryzację w salonie fryzjerskim, wychodząc z przekonania, że tylko profesjonalni fryzjerzy dysponują dobrej jakości farbą, która pozwoli na uzyskanie wymarzonego koloru. Warto jednak pamiętać, że farba do włosów, którą aktualnie znajdziemy w sklepach i drogeriach, jest równie dobrej jakości. Oprócz tego bardzo szeroka dostępność kolorów sprawia, że z łatwością znajdziemy odcień, który będzie nam odpowiadał. 

Na korzyść farbowania w domu przemawia także fakt, że możemy przeprowadzić je o dowolnej porze dnia, a także wybrać rodzaj i trwałość farby, która będzie odpowiadała naszym potrzebom. Dostępne farby drogeryjne mogą utrzymywać się na naszych włosach przez bardzo długi czas (polecane są szczególnie w przypadku odrostów lub siwych włosów) lub dawać subtelniejszy efekt.

Farba do włosów – koloryzacja krok po kroku

Dla wielu kobiet samodzielna koloryzacja włosów w domu to świetny sposób na zrelaksowanie się lub spędzenie wolnego czasu. Aby jednak było to przyjemne doznanie i zakończyło się uzyskaniem koloru, na którym nam zależy, powinnyśmy się do tego właściwie przygotować. Pierwszym istotnym aspektem jest sam wybór farby i koloru. Pamiętajmy, że jeśli interesuje nas przejście z bardzo ciemnego odcienia włosów do jasnych tonów, warto rozważyć wizytę w salonie fryzjerskim. Jeśli zdecydujemy się na bardzo ciemne włosy nałożyć jeden z odcieni blondu, bez wcześniejszego rozjaśnienia włosów nie otrzymamy upragnionego koloru.

Przed koloryzacją

Jednym z najważniejszych elementów, o których należy pamiętać przed koloryzacją, jest wykonanie próby uczuleniowej. W obecnych czasach, kiedy liczba alergii wśród osób jest bardzo duża, nigdy nie należy o niej zapominać. Niezależnie od tego, czy testujesz nową farbę do włosów lub korzystasz regularnie z tego samego odcienia i tej samej marki, zawsze pamiętaj o przeprowadzeniu próby na około dwie doby przed koloryzacją.

dmuvaum

Pamiętaj także, aby przed rozrobieniem farby przygotować wszystkie niezbędne akcesoria do przeprowadzenia koloryzacji i mieć je w zasięgu ręki. Rozrobiona farba utlenia się bardzo szybko, dlatego jeśli zbyt długo będziesz zwlekać z jej nałożeniem, jej odcień może ulec zmianie.

Skuteczna koloryzacja włosów

Przed samym nałożeniem farby podziel swoje włosy na sekcje. Dzięki temu łatwiej będzie Ci zaaplikować farbę. Pamiętaj, aby koloryzację zawsze rozpoczynać od nałożenia włosów na odrosty, gdyż potrzebują one więcej czasu, aby wchłonąć pigment. Po upływie około 10 minut zaaplikuj farbę na resztę włosów i pozostaw na tak długo, jak podaje instrukcja. Po upływie wyznaczonego czasu zmyj farbę letnią wodą.

Artykuł sponsorowany
dmuvaum
dmuvaum
dmuvaum