Trwa ładowanie...

Nowy serial "Star Wars" ma scenarzystę. Świetnie się zapowiada

Tony Gilroy dołączył do ekipy pracującej nad niezatytułowanym serialem w uniwersum "Star Wars". Scenarzysta filmu "Łotr 1: Gwiezdne wojny – historie" po raz drugi wymyśli przygody dla Cassiana Andora.
Share
Diego Luna i Alan Tudyk powrócą jako Cassian Andor i K-2SO
Diego Luna i Alan Tudyk powrócą jako Cassian Andor i K-2SOŹródło: Materiały prasowe
d4kun19

O udziale Tony'ego Gilroya w nowym projekcie Disneya dowiedział się serwis Variety. Wiadomo, że chodzi o aktorski serial, który trafi na platformę streamingową Disney Plus. Będzie on opowiadał o nieznanej przeszłości rebelianckiego szpiega Cassiana Andora, którego poznaliśmy w filmie "Łotr 1: Gwiezdne wojny – historie".

Obejrzyj zwiastun serialu "Mandalorian":

Gilroy został zatrudniony do napisania pilotażowego odcinka, ale będzie miał także reżyserować późniejsze odcinki. Scenarzysta "Łotra 1" dołączył w ten sposób do zespołu Stephena Schiffa ("Lolita", "Prawdziwa zbrodnia"), który pełni rolę showrunnera.

d4kun19

Postać Cassiana Andora w serialu znowu zagra Diego Luna. Z pierwszych informacji wynika, że będzie to produkcja w klimacie szpiegowskiego thrillera. Dobrze się składa, bo Tony Gilroy ma na swoim koncie również scenariusze do filmów o Jasonie Bournie. Data premiery serialu nie została jeszcze potwierdzona, ale wstępnie mówiło się o 2021 r.

  Tony Gilroy na planie filmu "Michael Clayton"/mat. prasowe
Źródło: Tony Gilroy na planie filmu "Michael Clayton"/mat. prasowe

Przypomnijmy, że platforma streamingowa Disney Plus zadebiutuje w USA 12. listopada. A razem z nią pojawi się inny serial na licencji "Star Wars" – "Mandalorian". Oprócz tego w lutym 2020 r. wystartuje siódmy sezon "Gwiezdne Wojny: Wojny klonów", a w planach jest też serial o Obi-Wanie Kenobim z Ewanem McGregore'em powracającym do tej roli po kilkunastu latach.

d4kun19

Podziel się opinią

Share
d4kun19
d4kun19