Trwa ładowanie...
thriller
07-01-2010 15:34

Nowy serial dramatyczny "Porwany" od 7 stycznia w Polsacie

Nowy serial dramatyczny "Porwany" od 7 stycznia w PolsacieŹródło: Polsat
d13itob
d13itob

W czwartek 7 stycznia o 21:00 zobaczymy dwa pierwsze odcinki serialu dramatycznego pt. "Porwany". O czym opowiada?

Gdy nastolatek z bogatej i wpływowej nowojorskiej rodziny zostaje uprowadzony w środku dnia w centrum miasta, jego rodzice (Timothy Hutton i Dana Delany – gwiazda serialu „Gotowe na wszystko”) przeżywają prawdziwy wstrząs. Ale zamiast powierzyć życie ukochanego dziecka stróżom prawa, wynajmują profesjonalnego negocjatora (Jeremy Sisto). On prowadzi tę operację poza śledztwem FBI.

Stopniowo odkrywa, że nie wszyscy są tacy niewinni, za jakich chcieliby uchodzić – zwłaszcza w tej sprawie. Tak rozpoczyna się ten pasjonujący dramat sensacyjny - batalia o uwolnienie chłopca wykracza daleko poza ulice Manhattanu i staje się ekscytującą rozgrywką między porywaczami, agentami federalnymi a prywatnym detektywem i parą jego zleceniodawców.

W obsadzie tego serialu, który doskonale łączy thriller z dramatem rodzinnym zobaczymy prawdziwe Gwiazdy Hollywood. Timothy Hutton (zdobywca Oscara i Złotego Globu za rolę w dramacie „Zwykli ludzie”) i Dana Delany (nagrodzona dwukrotnie Emmy za rolę w „China Beach”, znana też m.in. z mini-serialu „Prawdziwe kobiety”, ale przede wszystkim Gwiazda „Gotowych na wszystko”) jako zdesperowani rodzice porwanego chłopca. Partnerują im: Jeremy Sisto (znany m.in. z dramatów: „Jezus” i „Sześć stóp pod ziemią”) jako prywatny detektyw, specjalizujący się w negocjacjach z przestępcami oraz Delroy Lindo („Dorwać Małego”, „60 sekund”, „Romeo musi umrzeć”) jako weteran FBI, który jednak nigdy dotąd nie miał tak trudnego zadania.

Deszczowy poranek w Nowym Jorku rozpoczyna kolejny dzień z życia bardzo dobrze sytuowanej rodziny, Cainów i wydaje się, że nic nie zdoła zmącić ich perfekcyjnego wizerunku. Conrad Cain (Timothy Hutton), który o własnych siłach zdobył majątek wyceniany na wiele milionów dolarów i długą listę wrogów, oraz jego piękna, ale zimna żona, Ellie (Dana Delany) wkrótce przeżyją szok. Ich piętnastoletni syn, Leopold (w tej roli: Will Denton, znany z filmu „Palindromy”) w środku miasta na zatłoczonej ulicy zostaje porwany w drodze do szkoły. Jego ochroniarz, Virgil (Mykelti Williamson, znany z seriali: „CSI: Kryminalne zagadki Nowego Jorku” i „Boomtown”) stanął w jego obronie, ale został poważnie ranny i porzucony na pewną śmierć.

d13itob

Ellie otrzymuje wiadomość: „Nie wzywajcie policji”, która potwierdza najgorsze obawy. Jeszcze jedno nie podlega dyskusji – całą sprawę trzeba maksymalnie wyciszyć i Conrad decyduje się wynająć „profesjonalistę”. Knapp (Jeremy Sisto) to najlepszy w branży, ekspert od uwalniania ofiar kidnapingu; działa poza prawem, ale skutecznie. Wspiera go była agentka Interpolu, analityk komputerowy – Turner (Carmen Ejogo, znana z serialu „Lackawanna Blues”). W tym czasie na emeryturę wybiera się ostatni ze starej gwardii – agent specjalny Latimer King (Delroy Lindo), ale ten prawdziwy weteran FBI zmienia zdanie, gdy tylko dowiaduje się, że Virgil zaginął.

Zobacz także:

[

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( /gid,5832,img,218340,fototemat.html )
[

BRZYDULA SIĘ ROZEBRAŁA! ZOBACZCIE ZDJĘCIA! ]( /gid,5874,img,219095,fototemat.html )
[

NAJWIĘKSZE SERIALOWE OBCIACHY ROKU ]( /gid,5880,img,212495,fototemat.html )
[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g )
Nieznane jest też miejsce pobytu starszej siostry Leo, Aubrey (Olivia Thirlby), która studiuje i dwa dni wcześniej zniknęła z akademika w towarzystwie tajemniczego młodego mężczyzny. Knapp w rozmowie ze świadkiem porwania Leo - jego kolegą ze szkoły – ustala pierwszego podejrzanego. Ale zjawia się u niego z wizytą za późno – zastaje już tylko trupa. FBI oficjalnie włącza się do sprawy, gdy porywacze zgłaszają żądanie okupu. Cain ma osobiście dostarczyć na stację metra 20 milionów dolarów w akcjach na okaziciela – Knapp upiera się, by federalni nie wchodzili do akcji, bo to zagraża życiu chłopca. Ale podwładny Kinga, Andy Archer (Linus Roache, „Ksiądz”, „Batman – Początek”), który w przeciwieństwie do szefa zawsze działa zgodnie z procedurami, przejmuje inicjatywę i wydaje jednostce SWAT fatalny w skutkach rozkaz... Dobiega końca pierwszy, inny dzień z życia rodziny Cainów. Ellie wyznaje, że rano wahała się, czy dobrała właściwe serwetki do zastawy, a wieczorem zastanawia się, jakim cudem jeszcze oddycha, tak
bardzo boi się o los syna.

d13itob

Każdy z uczestników tej rozgrywki wie, że w sytuacji porwania istotą sprawy jest czas i od tego, jak szybko namierzą porywaczy, zależy czy odzyskają chłopaka żywym. A metoda działania sprawców potwierdza, że mają do czynienia z wyjątkowo bezwzględnymi przestępcami; zawodowcami, których będzie bardzo trudno wytropić i zaskoczyć. Ten przypadek okazuje się jednak o wiele bardziej skomplikowany. Leo jest niewinną ofiarą porachunków z przeszłości swojego ojca i Conrad wolałby zachować wszystko w sekrecie. Może stracić znacznie więcej, jeśli śledztwo FBI odkryje jeszcze inne jego tajemnice. Jak wobec tych wydarzeń zachowa się jego bogaty teść z politycznymi koneksjami? Czy King obroni swój autorytet i zdoła przeciwstawić się tym naciskom? Skąd się bierze nieustępliwość jego dobrego znajomego, Knappa i co on stara się ukryć? Porwanie syna zachwieje i tak już niepewnymi fundamentami małżeństwa Conrada i Ellie, ale determinacja, z jaką będą starali się go uwolnić, może ocalić tę rodzinę.

Historię tego porwania poznamy z różnych punktów widzenia. Każdy trop przypuszczalnie prowadzi do celu, więc wszystko wydaje się podejrzane – w tym szczególnie zachowanie osób, najbardziej zainteresowanych uratowaniem nastoletniej ofiary. Czy tylko dla jego dobra należy zachować dyskrecję? Jak uniknąć pułapki, gdy w grę wchodzi okup w niebotycznej wysokości? I czy rzeczywiście, stawką są pieniądze? Syn jest niewinną ofiarą porachunków z przeszłości swojego ojca i ocalenie go nie będzie wyłącznie kwestią czasu, jak bywa zazwyczaj w tego typu przypadkach kryminalnych, ale odkrycia, że jeszcze kilka mrocznych sekretów z życia tej „perfekcyjnej” rodziny czeka na ujawnienie...

Zobacz także:

d13itob

[

ANIA MUCHA: OD LOLITKI DO SEKSBOMBY! ]( /gid,5832,img,218340,fototemat.html )
[

BRZYDULA SIĘ ROZEBRAŁA! ZOBACZCIE ZDJĘCIA! ]( /gid,5874,img,219095,fototemat.html )
[

NAJWIĘKSZE SERIALOWE OBCIACHY ROKU ]( /gid,5880,img,212495,fototemat.html )
[

SZOKUJĄCE ZAROBKI GWIAZD TVP ]( http://film.wp.pl/tyle-zarabiaja-w-tvp-6025284410012289g )

d13itob
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d13itob